fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Nowy rekord liczby aktywnych przypadków koronawirusa w Czechach

stock.adobe.com
Liczba aktywnych przypadków koronawirusa SARS-CoV-2 w Czechach wzrosła w niedzielę do 4764, czyli powyżej poprzedniego rekordu, który w kwietniu wynosił 4737 - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

W sobotę w Czechach potwierdzono 113 nowych zakażeń. Łącznie od marca, gdy wykryto pierwszy przypadek, odnotowano 13 885 zakażeń.

W kraju, liczącym ok. 10,7 miliona osób, do tej pory z powodu Covid-19 zmarło 358 chorych. To znacznie mniej, niż w wielu krajach Europy Zachodniej.

Wzrost liczby aktywnych przypadków nastąpił, ponieważ dobowy przyrost nowych zakażeń utrzymuje się w ostatnich powyżej 100 i przewyższa liczbę osób, które w tym czasie wyzdrowiały. Wiele z ostatnich zakażeń zanotowano w przemysłowej północno-wschodniej części kraju, m.in. w kopalniach. Przebieg tych przypadków jest jednak zwykle łagodniejszy, niż wcześniej.

W sobotę hospitalizowanych w Czechach było 135 pacjentów, czyli znacznie mniej, niż w czasie szczytu w kwietniu (446) i znacznie poniżej możliwości krajowego systemu opieki zdrowotnej - podkreśla agencja Reuters.

Źródło: rp.pl/ Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA