fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Korea Płn.: 922 testy na COVID-19 od początku epidemii

AFP
W Korei Północnej otwarto ponownie szkoły, ale utrzymano zakaz zgromadzeń publicznych i wprowadzono obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych w ramach prewencji przed zagrożeniem ze strony koronawirusa - poinformował przedstawiciel WHO.

W Korei Północnej oficjalnie nie wykryto żadnego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Ministerstwo Zdrowia Korei Północnej przekazuje WHO cotygodniowe informacje na tematy sytuacji epidemicznej w kraju - poinformował Edwin Salvador, przedstawiciel WHO w Korei Północnej.

Według ostatnich informacji w Korei Północnej otwarto wszystkie placówki edukacyjne, ale uczęszczające do nich dzieci muszą nosić maski.

W Korei Północnej na obecność koronawirusa przebadano 922 osoby - wszystkie testy dały wynik negatywne. Setki osób, głównie przewoźników towarów w portach i w obszarze przygranicznym są poddawane regularnej kwarantannie - poinformował Salvador.

W centrach handlowych, restauracjach i hotelach mierzy się temperaturę obecnych tam osób, dostępne są też środki do odkażania rąk - przekazuje przedstawiciel WHO.

Zgromadzenia publiczne są zakazane, wszyscy muszą nosić maski w miejscach publicznych - dodaje Salvador.

Korea Północna stworzyła 235 zespołów szybkiego reagowania, składających się z epidemiologa, lekarza, pielęgniarki, ratownika medycznego i weterynarza, których zadaniem jest sprawdzanie przypadków, w których istnieje podejrzenie wystąpienia koronawirusa.

WHO dostarczyło Korei Północnej zasoby pozwalające na przeprowadzenie 1000 testów na obecność wirusa, a także 2900 sztuk odzieży ochronnej oraz odczynniki laboratoryjne - poinformował Salvador.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA