fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Meksyk: Ponad 1000 ofiar wirusa w ciągu doby

AFP
W ciągu ostatniej doby w Meksyku stwierdzono 1092 zgonów na COVID-19 - to największy dobowy przyrost liczby zgonów od początku epidemii w tym kraju.

Łącznie w Meksyku w wyniku COVID-19 zmarło 11729 osób.

W ciągu doby w Meksyku stwierdzono również 3912 nowych zakażeń koronawirusem - to największy dobowy przyrost liczby zakażonych w tym kraju od początku epidemii. Łącznie w Meksyku zakażenie wykryto u 101238 osób.

Biorąc pod uwagę liczbę wykrytych przypadków i liczbę zgonów śmiertelność COVID-19 wynosi w Meksyku 11,5 procent. W rzeczywistości jest jednak zapewne mniejsza - władze Meksyku przyznają bowiem, że rzeczywista liczba zakażeń w kraju jest wyższa, ale wiele z nich pozostaje niewykrytych.

Wiceminister zdrowia Meksyku, Hugo López Gatell stale podkreśla, że dane o liczbie zgonów w wyniku COVID-19 stwierdzonych w ciągu ostatniej doby nie są danymi o rzeczywistej liczbie ofiar koronawirusa w ciągu ostatnich 24 godzin, ponieważ spływają one do resortu zdrowia z opóźnieniem.

Meksyk jest czternastym krajem świata, w którym stwierdzono ponad 100 tys. zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Obok Brazylii, Peru i Chile jest też najciężej dotkniętym przez epidemię krajem Ameryki Łacińskiej.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA