fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Ramzan Kadyrow leczony w Moskwie. Podejrzenie koronawirusa

fot. kremlin.ru
Przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow został przewieziony do szpitala w Moskwie z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem.

O chorobie Kadyrowa poinformowała agencja Interfax, powołując się na anonimowe źródło w moskiewskich służbach medycznych.

43-letni Kadyrow został przewieziony do stolicy Rosji w środę, kilka dni po zgłoszeniu objawów podobnych do grypy. Czeczeńscy lekarze zalecili przywódcy, aby szukał pomocy w Moskwie, ponieważ jego stan zaczął się gwałtownie pogarszać.

U Kadyrowa zdiagnozowano schorzenie płuc i podejrzenie COVID-19. - Jest pod nadzorem lekarzy - poinformowała agencja Interfax.

Internauci sprawdzili, że w czwartek prywatny odrzutowiec przybył na na lotnisko Wnukowo w Moskwie z Groznego. 

Oficjalna strona Kadyrowa na portalu społecznościowym Vkontakte zamieściła w ciągu ostatnich 24 godzin kilka wpisów, w tym o jego datkach na cele charytatywne i urodzinowe życzenia dla ministra obrony Rosji, ale podjęto tematu jego rzekomego zakażenia.

Kadyrow był ostatnio aktywny na swoim koncie w aplikacji Telegram we wtorek, a na Instagramie jego stronę zablokowano w zeszłym tygodniu. 

Kadyrow na krótko przekazał władzę dwukrotnie - raz w 2020 roku i raz w 2019 roku - w celu poddania się zabiegom medycznym.

Źródło: The Moscow Times
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA