Reklama
Rozwiń
Reklama

Szczepionka na koronawirusa. Amerykanie nie ufają Trumpowi

Więcej niż co trzeci obywatel USA nie zdecydowałby się na przyjęcie szczepionki na koronawirusa, którą rekomendowałby obecny prezydent Donald Trump.

Aktualizacja: 22.05.2020 16:59 Publikacja: 22.05.2020 16:32

Szczepionka na koronawirusa. Amerykanie nie ufają Trumpowi

Foto: AFP

amk

Choć eksperci twierdzą, że tylko skuteczna szczepionka jest w stanie zahamować pandemię koronawirusa, sondaże wskazują, że brak zaufania do administracji Donalda Trumpa rzutuje też na akceptację - lub nie - jej potencjalnej skuteczności.

Według sondażu przeprowadzonego wśród Amerykanów przez IPSOS, aż 36 proc. obywateli USA odmówiłoby przyjęcia szczepionki, której bezpieczeństwo  rekomendowałby prezydent.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1371
Materiał Promocyjny
Twoja gwiazda bliżej niż myślisz — Mercedes Van ProCenter
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1370
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1369
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1368
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Świat
Podcast „Rzecz o geopolityce”: Chińska inwigilacja rośnie. Geopolityka technologii i Arktyka
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama