fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Morawiecki: Dystans? To zalecenie, nie nakaz

Fot. Adam Guz, KPRM
Gastronomia to ważna dziedzina gospodarki i infrastruktura społeczna, wzmacniająca więzi między ludźmi. Korzystajcie ze swoich ulubionych, lokalnych restauracji - napisał premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych.

„Dzięki Tarczy możemy tutaj siedzieć i patrzeć spokojnie w przyszłość” - usłyszałem od właścicieli restauracji. Gastronomia to ważna dziedzina gospodarki i infrastruktura społeczna, wzmacniająca więzi między ludźmi. Korzystajcie ze swoich ulubionych, lokalnych restauracji" - napisał Morawiecki.

Swój wpis szef rządu zilustrował kilkoma zdjęciami, na których wraz z towarzystwem siedzi przy jednym stoliku w restauracji, bez maseczek, a odległości są zdecydowanie mniejsze niż rekomendowane przez ministra zdrowia 2 metry. 

Zgodnie z przepisami, które weszły w życie równocześnie z łagodzeniem restrykcji związanych z pandemia koronawirusa, przy jednym stoliku mogą siedzieć tylko osoby pozostające w jednym gospodarstwie domowym.

"W innym przypadku przy stoliku powinny siedzieć pojedyncze osoby, chyba, że odległości między nimi wynoszą min. 1,5 m i nie siedzą oni naprzeciw siebie. Wyjątkiem są stoliki, w których zamontowano przegrody, np. z pleksi, pomiędzy osobami" - mówią przepisy GIS.

Szef rządu, pytany o tę sytuację podczas konferencji prasowej w Wiśniowej Górze stwierdził, że "pewne odległości są przez służby zalecane, ale nie są nakazywane".

Polsat News przypomina, że uczestnicy happeningu, którzy 6 maja  z imitującym kopertę gigantycznym transparentem z napisem "Żyć nie, umierać" przeszli spod budynku Poczty Polskiej pod Sejm, mimo zachowania właściwego dystansu i maseczek zostali ukarani grzywnami w wysokości 10 tysięcy złotych.

Źródło: rp.pl, Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA