fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Stan Nowy Jork: Świadczenia dla rodzin zmarłych ratowników

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo
AFP
Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo zapowiedział wypłatę świadczeń dla rodzin pracowników służb medycznych i ratunkowych, którzy zmarli podczas walki z koronawirusem.

Gubernator poinformował o tym wczoraj podczas uroczystości związanych z Dniem Pamięci.

Cuomo porównał tych lekarzy, strażaków, pielęgniarzy, policjantów, pracowników transportu   i innych, którzy zginęli na pierwszej linii frontu walki z koronwirusem, do żołnierzy poległych w służbie US Army, którym ten dzień jest poświęcony.

Stan nie opublikował oficjalnych danych dotyczących liczby pracowników, którzy zmarli w wyniku Covid 19, ale 17 kwietnia "Politico" informował o 138 takich pracownikach z Nowego Jorku.

Świadczenia mają obejmować wypłacanie 66 proc. wynagrodzenia zmarłej osoby jej współmałżonkowi, do czasu zawarcia przez niego ponownego związku małżeńskiego, lub dziecku.

Pieniądze mają pochodzić z lokalnych lub państwowych funduszy emerytalnych.

Do poniedziałku Departament Zdrowia Stanu Nowy Jork zgłosił 362 764 potwierdzone przypadki zakażeń koronawirusem i 23 488 zgonów z powodu Covid-19.

W poniedziałek dzienna liczba zmarłych spadła do 96, w porównaniu ze 109 w niedzielę, ale jest wyższa od rekordowo niskiego poziomu z soboty, gdy zmarły 84 osoby.

Źródło: Newsweek.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA