fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Rosja: Od początku epidemii zmarło ponad stu lekarzy

AFP
Z oficjalnych danych rosyjskiego ministerstwa zdrowia wynika, że z powodu koronawirusa w kraju zmarło już ponad stu lekarzy. - Wszystkie regiony zobowiązane są do wypełnienia rejestru zmarłych medyków - zaznaczyła Ludmiła Letnikowa, dyrektor departamentu zdrowia publicznego.

- Ministerstwo Zdrowia prowadzi rejestr zmarłych pracowników służby zdrowia. W tym tygodniu każdy region zobowiązany jest do jego wypełnienia. W miniony piątek na liście zmarłych medyków znalazło się 101 osób. Dane weryfikowane są w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych - powiedziała Letnikova. Jak zapewniła, 823 pracowników służby zdrowia, w związku z zakażeniem koronawirusem, łącznie otrzymało już wsparcie finansowe w wysokości 56,6 mln rubli. - Pozostałe sprawy, ponad pięć tysięcy odwołań, są obecnie przedmiotem dochodzenia - dodała.

Na internetowej liście pamięci publikowanej przez bliskich zmarłych medyków znajdują się obecnie 302 osoby.

W ciągu ostatniej doby w Rosji zmarły 174 osoby zakażone koronawirusem. Jest to najwyższa dotąd liczba zgonów w ciągu 24 godzin. Od poniedziałku  zanotowano także 8915 nowych zakażeń. Ich łączna liczba wynosi obecnie 362 342. Przyrost nowych infekcji trzeci dzień z rzędu nie przekracza 9 tysięcy. Szybko wzrosła jednak liczba zgonów. W poniedziałek informowano o 92 zmarłych pacjentach. Od początku pandemii w Rosji z powodu COVID-19 zmarło już 3807 chorych. 

Źródło: Interfax
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA