fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Indie: Po siedmiu tygodniach znów zaczną kursować pociągi

AFP
Indie ogłosiły, że - w ograniczonym zakresie - we wtorek wznowiony zostanie ruch pociągów pasażerskich w tym kraju, po trwającej niemal siedem tygodni ostrej kwarantannie, w czasie której wszelki ruch pociągów pasażerskich był wstrzymany - informuje Reuters.

Łagodzenie obostrzeń w Indiach rozpoczyna się mimo rekordowego wzrostu dobowej liczby zakażeń - w ciągu ostatniej doby w Indiach stwierdzono 4214 nowych zakażeń, łącznie w Indiach koronawirusa wykryto u 67152 osób.

Premier Indii, Narendra Modi, jest poddawany coraz większej presji by zakończyć okres ogólnonarodowej kwarantanny w Indiach. Partie polityczne, przedsiębiorcy i obywatele Indii przekonują, że utrzymywanie obostrzeń niszczy życie milionom najuboższych mieszkańców kraju.

Kwarantanna w Indiach ma obowiązywać do 17 maja. Przed tą datą wznowiony ma jednak zostać - częściowo - ruch pociągów pasażerskich. We wtorek uruchomionych zostanie 15 połączeń - przede wszystkim między największymi miastami Indii.

Przed kwarantanną codziennie pociągami w Indiach podróżowało ok. 20 mln osób.

Jak zaznacza Reuters liczba zakażeń wykrywanych w Indiach w ciągu doby rośnie m.in. dlatego, że w kraju tym zwiększono liczbę testów na obecność wirusa z 2 tys. dziennie pod koniec marca do 85-90 tysięcy dziennie obecnie.

Po wznowieniu ruchu pociągów pasażerowie będą zobligowani do noszenia masek w trakcie jazdy pociągiem oraz poddawania się monitoringowi stanu zdrowia na dworcach.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA