fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Przedstawiono trzy fazy wyjścia Wielkiej Brytanii z kryzysu

AFP
Rząd Wielkiej Brytanii opublikował trzystopniowy plan łagodzenia obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Po wczorajszym wystąpieniu premiera Borisa Johnsona pojawiły się głosy krytyki, ponieważ zabrakło konkretnych informacji.

Pierwsza faza zostanie wprowadzona w najbliższą środę. Ewentualna druga planowana jest od 1 czerwca, a trzecia "nie wcześniej niż od 4 lipca". Daty będą zależne od sytuacji epidemicznej w kraju.

Etap pierwszy przewiduje, że mieszkańcy będą mogli wypoczywać na świeżym powietrzu z członkami swojego gospodarstwa domowego. Będą możliwe spotkania w parach poza domem. Podróżowanie po Anglii będzie możliwe, niezależnie od odległości. Pracownicy, którzy nie mogą pracować z domu, mogą podróżować do miejsca pracy, o ile jest otwarte. Rząd zaleca, by nie korzystać z transportu publicznego.

Od 1 czerwca w Wielkiej Brytanii będą mogły być otwarte punkty handlu detalicznego. Rząd zastrzegł, że konieczne będzie przestrzeganie wytycznych dotyczących zachowania odległości między klientami. Od początku przyszłego miesiąca niektóre szkoły mogą przyjmować więcej dzieci.

Faza trzecia będzie zależna od tego, jak poprzednie wpłyną na wskaźnik nowych zakażeń. Rząd od lipca może pozwolić na otwarcie większej liczby przedsiębiorstw.

Rząd zapowiedział, że między wprowadzenie kolejnych złagodzeń musi minąć co najmniej kilka tygodni, aby eksperci mogli zebrać dane dotyczące zmian w liczbie zakażeń.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA