fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Czarnogóra: Policja zatrzymała biskupa i księży za zorganizowanie procesji

AFP
Policja zatrzymała biskupa Serbskiego Kościoła Prawosławnego i siedmiu księży podejrzanych o naruszenie obowiązujących w kraju przepisów poprzez zorganizowanie procesji.

W liczącej 620 tys. mieszkańców Czarnogórze odnotowano 324 przypadki koronawirusa. Zmarło dziewięciu pacjentów, a 298 osób uważa się za wyleczone.

W tym tygodniu w kraju zostały złagodzone środki zapobiegawcze, co pozwoliło kościołom na ponowne odprawianie nabożeństw, pod warunkiem, że wierni przestrzegają zasad utrzymania dystansu, w tym trzymają się w odległości 10 metrów kwadratowych od siebie i noszą maski na twarzy.

Ale organizacja wszystkich innych dużych zgromadzeń publicznych jest nadal zabroniona.

Biskup Joanikije oraz siedmiu księży zostało zatrzymanych w areszcie na 72 godziny po tym, jak kilka tysięcy osób wzięło udział w procesji, która odbyła się we wtorek wieczorem w północno-zachodnim mieście Niksic.

Są oni oskarżeni o "nieprzestrzeganie przepisów zdrowotnych w celu zwalczania niebezpiecznej choroby zakaźnej" - przekazała prokuratura.

Osiem osób "naruszyło zakaz organizowania zgromadzeń publicznych i zorganizowało nabożeństwo religijne na ulicach Niksicu, w którym wzięła udział duża liczba obywateli" - dodał w oświadczeniu prokurator.

W przypadku uznania ich za winnych grozi im do 12 lat więzienia.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA