fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Trump zapowiada zamknięcie granic dla imigrantów

AFP
Prezydent USA Donald Trump napisał w poniedziałek na Twitterze, że podpisze rozporządzenie wykonawcze (executive order), które tymczasowo wstrzyma napływ imigrantów do USA.

"W świetle ataku Niewidzialnego Wroga (chodzi o COVID-19 - red.), a także w związku z potrzebą ochrony miejsc pracy dla naszych wspaniałych obywateli Ameryki, podpisze zarządzenie wykonawcze, które tymczasowo zawiesi imigrację do USA" - napisał prezydent USA na Twitterze.

Jak pisze CNN nie jest jasne jakiego mechanizmu chce użyć Trump do zawieszenia imigracji, ani na jak długo zamierza ją zawiesić.

Wcześniej na konferencji prasowej Trump mówił, że w USA - według najnowszych szacunków - umrze w wyniku COVID-19 znacznie mniej osób, niż pierwotnie przewidywano. - Zmierzamy w kierunku 50, słyszę o 60 tysiącach. Jeden to za dużo. Zawsze to mówiłem. Jeden to za dużo, ale zmierzamy w stronę 50 lub 60 tys. ofiar - stwierdził.

Kilka tygodni temu dr Anthony Fauci, czołowy amerykański epidemiolog, mówił o co najmniej 100 tys. ofiar COVID-19 w USA.

Jak dotąd - jak wylicza CNN - w USA w wyniku COVID-19 zmarło 42138 osób (w ciągu ostatniej doby - 1417), a zakaziło się koronawirusem - 784599 (w ciągu doby liczba wykrytych zakażeń wzrosła o 24859).

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA