fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Korea Płd. przedstawia wytyczne na dwa lata powrotu do normalności

AFP
Korea Południowa przedstawiła wytyczne na okres dwóch lat powrotu do postkoronawirusowej normalności. Wytyczne mówią o elastycznych godzinach pracy, rezerwowaniu miejsc w transporcie publicznym i szybkim zjadaniu posiłków w restauracji.

Koreańskie Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób (KCDC) poinformowały o zaledwie sześciu przypadkach zakażeń wirusem w ciągu ostatniej doby - to najmniej nowych zakażeń od 29 lutego, gdy w Korei Południowej wykryto 909 zakażeń co uważa się za szczyt epidemii w tym kraju.

Łącznie w Korei Płd. wirusa wykryto u 10708 osób, w wyniku COVID-19 zmarło 240 osób.

Rząd w Seulu przedłużył rozwiązania służące zwiększeniu dystansu społecznego do 5 maja. Wezwał też obywateli do czujności.

- Niektórzy eksperci uważają, że COVID-19 zostanie z nami nawet przez dwa lata i musimy pogodzić się z rzeczywistością, w której nie wrócimy do życia sprzed COVID-19 przed upływem tego czasu - powiedział wiceminister zdrowia Kim Gang-lip.

- Rząd przygotowuje etap przejścia do zrównoważonego schematu utrzymywania dystansu społecznego, którego celem będzie umożliwienie ludziom utrzymywania normalnej społecznej i gospodarczej aktywności i przeciwdziałanie dalszym zakażeniom - dodał wiceminister.

Wytyczne przedstawione przez rząd opsują zasady postępowania w miejscach pracy, środkach transportu, restauracjach, sklepach i na obiektach sportowych. Podstawowymi zasadami mają być regularne mycie rąk, zachowywanie dystansu wobec innych ludzi, regularne mierzenie temperatury i dezynfekcje w przestrzeni publicznej.

Każdy, kto wróci do Korei Południowej spoza jej granic przez dwa tygodnie powinien unikać chodzenia do pracy. Pracodawcom zaleca się organizowanie wideokonferencji i pracy zdalnej, a także zapewnienie elastycznych godzin pracy.

Pasażerowie w środkach transportu publicznego będą musieli nosić maski i próbować rezerwować miejsca w pustych rzędach. W taksówkach klienci mają dokonywać płatności bezgotówkowych.

Wytyczne przewidują, że ludzie mieliby spędzać jak najmniej czasu w restauracjach i kawiarniach. Właściciele takich miejsc powinni zapewnić maksymalne możliwe odległości między stolikami.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA