fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Beata Szydło: Wybory korespondencyjne niemożliwe? To fałsz

European Union 2019 - Source : EP/ Christian CREUTZ
- Wczoraj w Polsce odbyły się w 43 miejscowościach normalne głosowania w wyborach uzupełniających w samorządach. Nikt nie protestował i dało się je przeprowadzić - mówi szefowa sztabu Andrzeja Dudy Beata Szydło.

- Prezydent skupia się na sprawach związanych z epidemią. Nasi kontrkandydaci organizują konferencje prasowe, są mocno aktywni w Internecie, prowadzą kampanię, ale jednocześnie nawołują do odwołania wyborów - mówiła w Radiowej Jedynce Beata Szydło.

Zdaniem szefowej sztabu Andrzeja Dudy wybory korespondencyjne mogą się odbyć, a dowodem na to są przeprowadzone w 43 miejscowościach normalne głosowania w wyborach uzupełniających.

- Od odpowiedzialności tych polityków, którzy mają w swoich rękach decyzje, będzie zależało właśnie czy sytuacja w kolejnych latach, miesiącach, będzie w Polsce stabilna - powiedziała europosłanka PiS.

Szydło liczy również na poparcie pomysłu głosowania korespondencyjnego przez posłów Porozumienia. Członkowie partii Jarosława Gowina nie są zgodni w kwestii organizacji wyborów korespondencyjnych 10 maja.

- Jesteśmy w szczególnym momencie, to nie są łatwe wybory, oczywiście zdajemy sobie z tego sprawę, ale wybory korespondencyjne dają pełne bezpieczeństwo, tylko musimy je spokojnie i w zgodzie przeprowadzić - komentowała Szydło.

- Od polityków teraz zależy, czy w najbliższych miesiącach będziemy koncentrować się na pomocy Polsce, polskim rodzinom i gospodarce czy na prowadzeniu kampanii i trwaniu w politycznym chaosie - mówiła.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA