fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Turcja: Coraz więcej zakażeń mimo zamknięcia ludzi w domach

AFP
Prawie 4,8 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano w ciągu ostatniej doby w Turcji, mimo wprowadzonego przez rząd zakazu opuszczania domów przez mieszkańców.

Turecki rząd zakazał w piątek mieszkańcom 31 największych miast kraju, w tym Stambułu i Ankary, opuszczania domów przez najbliższe 48 godzin. Zakaz miał obowiązywać od północy w piątek do północy w niedzielę. Mimo tych ograniczeń, w ciągu ostatnich dwóch dni zanotowano dwa największe przyrosty nowych zakażeń koronawirusem.

W sobotę potwierdzono 5138 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. W niedzielę liczba ta nieco spadła - do 4789 - poinformowało wieczorem Ministerstwo Zdrowia.

Łącznie w Turcji odnotowano już prawie 57 tys. zakażeń, choć kraj ten stosunkowo długo opierał się epidemii. Z powodu wywołanej koronawirusem choroby COVID-19 zmarło 1198 pacjentów - w tym 97 ostatniej doby. Od czterech dni liczba nowych zgonów pozostaje niemal bez zmian i waha się nieco poniżej 100 ofiar.

Turcja jest w pierwszej dziesiątce krajów najbardziej dotkniętych pandemią - większą liczbę zakażeń na świecie odnotowano tylko w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Włoszech, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Chinach i Iranie. Więcej ofiar niż w Turcji zanotowano dotąd także w Belgii i Holandii.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA