fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Londyn: 3 tysiące osób w Brockwell Park

AFP
Minister zdrowia Wielkiej Brytanii nie wykluczył, że w związku z notorycznym łamaniem zasad dotyczących dystansu wymaganego w okresie pandemii rząd zakaże ćwiczeń na powietrzu.

Taka decyzja jest bardzo prawdopodobna po tym, jak w sobotę w Brockwell Park w południowym Londynie ponad 3 tysiące ludzi spacerowało, biegało lub po prostu zażywało kąpieli słonecznych.

- Jeśli nie chcecie, aby rząd zakazał wychodzenia z domu, musicie przestrzegać zasad - mówił minister zdrowia Matt Hancock.

Dodał, że reguł obowiązujących w okresie pandemii przestrzega zdecydowana większość obywateli, więc nie można dopuścić do tego, by mniejszość zaszkodziła wszystkim.

Obecnie opuszczenie domu jest możliwe tylko z uzasadnionych powodów, takich jak konieczność pójścia do pracy, lekarza czy sklepu. Ruch na świeżym powietrzu jest mozliwy tylko przy zachowaniu bezpiecznego dystansu.

Jeśli jednak ograniczenia, które musiały zostać narzucone w celu powstrzymania rozpowszechniania się koronawirusa, będą nadal ignorowane, przepisy zostaną jeszcze bardziej zaostrzone.

Ostrzeżenie to pojawiło się przed zaplanowanym na dzisiejszy wieczór specjalnym orędziem królowej Elżbiety II, w której ma ona podkreślić znaczenie utrzymania samodyscypliny i przestrzegania zasad.

W Wielkiej Brytanii koronawirusa potwierdzono u prawie 42 tys. osób, zmarło 4313.

Przed kilkoma dniami lekarze otrzymali nowe wytyczne etyczne wydane przez Brytyjskie Stowarzyszenie Medyczne (BMA), które wskazują kogo ratować, gdyby liczba respiratorów na Wyspach nie wystarczyła, by podłączyć do nich wszystkich wymagających tego pacjentów cierpiących na Covid-19.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA