fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Prymas Polski: Oczekuję przedłużenia restrykcji

Abp Wojciech Polak
Fotorzepa, Waldemar Kompała
- My, jako Kościół, nie wycofamy się nigdy z konkretnej codziennej pomocy dla osób biednych, starszych, ubogich. Jest dziś jeszcze bardziej potrzebna. Nie mamy funduszu centralnego, na który składają się diecezje. Poza funduszem dotyczącym ochrony i pomocy dla osób pokrzywdzonych - mówi arcybiskup Wojciech Polak.

- Wszystkie wydarzenia, liturgie Wielkiego Tygodnia będą się odbywały w kościołach, natomiast nie będą przy udziale wiernych - powiedział w rozmowie z Radiem Zet arcybiskup Wojciech Polak, prymas Polski.

Abp Polak mówił również, jakie duchowni powinni reagować, gdy widzą, że w kościele przebywa ponad pięć osób. 

- Mają obowiązek respektowania tego zarządzenia państwowego, które my jako biskupi podaliśmy. Także we wszystkich rozporządzeniach, które zostały wysłane do parafii w różnych diecezjach, każdy biskup takie rozporządzenie do udziału w Wielkim Tygodniu wydał - powiedział.

Prymas popiera stanowisko ministra zdrowia w sprawie unikania spotkań rodzinnych w trakcie zbliżających się świąt. - Namawia nas do tego pan minister Szumowski. Mówi w sposób konkretny. Ja ufam i wierzę, i mam takie przekonanie, że mówi zgodnie z wiedzą, którą posiada, której ja nie posiadam. Dlatego też uważam, że to jest głos bardzo racjonalny. Sam się zastanawiam… jak miałem zawsze zwyczaj w święta odwiedzić moją mamę i spędzić też z nią przynajmniej fragment tych świąt. Wczoraj rozmawiając też przez telefon, mówiłem, że wydaje mi się, że te święta będę przeżywał jednak w domu, żeby jej nie narażać jako starszej osoby na jakąkolwiek trudną sytuację - mówił.

Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA