fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Zakaz małżeństw i rozwodów. Rosja walczy z epidemią

AFP
Rosyjskie Ministerstwo Sprawiedliwości poinstruowało władze regionalne w całym kraju, aby do 1 czerwca wstrzymały rejestrację ślubów i rozwodów. To element walki z epidemią koronawirusa.

Zalecenia dotyczące małżeństw i rozwodów znalazły się na stronie resortu. W Rosji odnotowuje się wysoki wskaźnik rozpadu związków. Aż 60 proc. małżeństw kończy się rozwodem.

W poniedziałek premier Michaił Miszustin zwrócił się do regionalnych gubernatorów z prośbą o rozważenie wprowadzenie takich samych ograniczeń w ruchu, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, jakie od poniedziałku obowiązują w Moskwie.

W stolicy wprowadzono częściowe zamknięcie mieszkańców. Zaapelowano, by wszyscy pozostali w domach, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Podobne ograniczenia wprowadzono w Sankt Petersburgu.

Ograniczenie możliwości wychodzenia z domu wpłynęło na sprzedaż prezerwatyw w Rosji. Internetowy sklep Ozon.ru w połowie marca odnotował 50-proc. wzrost sprzedaży.

Jednocześnie przykład Chin pokazuje, że zmuszenie do wspólnego przebywania, nie wpływa dobrze na wiele par. W Chinach, gdzie wprowadzane ograniczenia powoli przestają obowiązywać, zaobserwowano gwałtowny wzrost składanych wniosków rozwodowych.

Źródło: Bloomberg
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA