fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

WOŚP kupuje 50 tys. zestawów ochronnych dla personelu medycznego

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Fundacja WOŚP poinformowała, że w ramach walki z epidemią koronawirusa zamówiła 50 tys. Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej. Zestawy mają trafić do kilkudziesięciu placówek medycznych w kraju.

Według informacji podanych przez fundację, WOŚP przeznaczyła na zakup zestawów IPOB ok. 16 mln zł. "Zarząd Fundacji zdecydował się pokryć koszt zakupu częściowo ze środków zebranych w roku 2019 w ramach 1 proc. podatku, a częściowo - ze zbiórki 28. Finału WOŚP" - poinformowano.

Czym są pakiety IPOB? W skład każdego zestawu wchodzi kompletny kombinezon ochronny Tyvek Classic z dodatkowymi butami, panoramiczne gogle ochronne umożliwiające jednoczesne noszenie szkieł korekcyjnych, dwie pary rękawiczek nitrylowych Supreno, maska o właściwościach ochronnych w klasie P3 z filtrem mechanicznym i zaworem oddechowym posiadająca certyfikat wyrobu medycznego oraz worek na odpady medyczne. Jak podkreśliła w komunikacie WOŚP, konfiguracja zestawu pozwala na pełne zabezpieczenie jednej osoby na czas wykonywania swoich obowiązków w kontakcie z potencjalnie chorobotwórczymi mikroorganizmami, a najważniejszym elementem zestawu jest "unikalna półmaska ochronna 3P".

Dowiedz się więcej: Polska i świat walczą z koronawirusem - relacja na żywo

"Zestawy te zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa lekarzy i personelu medycznego ratującego życie i zdrowie osób zarażonych koronawirusem" - podkreśla fundacja.

Pakiety ochrony mają zostać dostarczone nie później niż w ciągu kilkunastu dni, a następnie trafić do kilkudziesięciu placówek medycznych "będących na pierwszej linii walki z koronawirusem". Lista odbiorców ma zostać ustalona wspólnie z Ministerstwem Zdrowia.

- Planujemy kolejne zakupy – powiedziała cytowana w komunikacie Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych WOŚP.

Wcześniej fundacja informowała o pozyskaniu 150 łóżek na stanowiska OIOM oraz o dokonywanym zakupie specjalistycznego analizatora laboratoryjnego pozwalającego wykonywać testy na koronawirusa. Urządzenie ma zostać przekazane do Centralnego Laboratorium Badań Genetycznych w Onkologii Dziecięcej ONCOLAB im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łodzi. Nowy sprzęt ma zwiększyć wydajność laboratorium, które zostało włączone do sieci placówek wykonujących testy na koronawirusa.

Fundacja WOŚP poinformowała, że na walkę z epidemią koronawirusa przeznaczyła dotąd łącznie blisko 20 mln zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA