fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Jest porozumienie w sprawie przełożenia igrzysk w Tokio

AFP
Premier Japonii Shinzo Abe zaproponował Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu przełożenie igrzysk w Tokio na 2021 rok. Jak podaje CNN, szef japońskiego rządu osiągnął porozumienie w tej sprawie z Thomasem Bachem, przewodniczącym MKOl.

Do złożenia oferty miało dojść podczas rozmowy telefonicznej między szefem rządu i przewodniczącym MKOl-u Thomasem Bachem. Kilka godzin wcześniej Reuters informował, że oficjalna decyzja dotycząca losów tokijskiej imprezy ma być podjęta „w ciągu kilku dni”.

Przełożenia igrzysk domagały się między innymi komitety olimpijskie z USA, Polski, Brazylii, Kolumbii, Słowenii, Szwajcarii i Niemiec. Kanadyjczycy, jeśli zawody odbędą się w tym roku, nie wyślą do Tokio swoich sportowców. Podobny ruch rozważali Norwegowie, Australijczycy oraz Nowozelandczycy.

Abe, cytowany przez CNN, zaznaczył, że osiągnięto porozumienie z MKOl, ale letnie igrzyska muszą się odbyć najpóźniej latem 2021 roku. Jak stwierdził, Thomas Bach „zgodził się z nim w stu procentach”. Oficjalna decyzja może zapaść jeszcze dzisiaj. Po południu w trybie pilnym ma dojść do narady członków Komitetu Wykonawczego MKOl w tej sprawie.

MKOl w oficjalnym oświadczeniu stwierdził, że „Igrzyska muszą zostać przełożone na przyszły rok w celu ochrony zdrowia zawodników, wszystkich osób zaangażowanych w ich organizację oraz całej międzynarodowej społeczności”.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA