fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Tokio: Rekordowa liczba nowych zarażeń wirusem w ciągu doby

AFP
W stolicy Japonii, Tokio, we wtorek zanotowano 17 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 - to jak dotąd największy, dobowy wzrost liczby zarażeń w tym mieście - informuje japoński nadawca publiczny, NHK.

Łącznie w Tokio wykryto jak dotąd 171 przypadków zarażenia się koronawirusem SARS-CoV-2. Tym samym Tokio stało się największym ogniskiem koronawirusa w Japonii (wcześniej była nim prefektura Hokkaido ze 163 przypadkami).

Jak dotąd w Japonii wykryto 1214 przypadków koronawirusa SARS-CoV-2. Z powodu Covid-19, choroby wywoływanej koronawirusem zmarły w Japonii 43 osoby. Do liczby zarażonych w Japonii nie wlicza się 712 przypadków koronawirusa SARS-CoV-2 wykrytych na poddanym kwarantannie w porcie w Jokohamie statku wycieczkowym "Diamond Princess".

We wtorek MKOl ogłosił w porozumieniu z rządem Japonii, że Igrzyska Olimpijskie, które miały rozpocząć się w Tokio 24 lipca 2021 roku zostają przesunięte - najpóźniej na lato 2021 roku.

Z kolei gubernator Tokio, Yuriko Koike ostrzegła, że stolica Japonii może stać się miastem zamkniętym w przypadku skokowego wzrostu zachorowań. Zdaniem Koike kluczowe będą kolejne trzy tygodnie.Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA