fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Rosja: Rekordowy wzrost liczby chorych na Covid-19

AFP
Liczba przypadków koronawirusa SARS-CoV-2 w Rosji wzrosła do 658 - w ciągu doby w Rosji wykryto 163 nowych przypadków koronawirusa i jest to, jak dotąd, najwyższy dzienny wzrost liczby zarażonych wirusem u wschodniego sąsiada Polski.

Dzień wcześniej burmistrz Moskwy miał powiedzieć prezydentowi Władimirowi Putinowi, że prawdziwa liczba chorych znacznie przewyższa liczbę wykrytych przypadków wirusa.

W samej Moskwie wykryto jak dotąd 410 przypadków zarażenia się wirusem SARS-CoV-2.

Przypadki zachorowań stwierdzono już w 55 różnych regionach Rosji. 29 osób, u których wykryto Covid-19, obecnie uważa się za wyleczone.

Burmistrz Rosji, Siergiej Sobianin miał powiedzieć Putinowi, że sytuacja w Moskwie w związku z zarażeniami wirusem staje się poważna a dokładna liczba zarażonych jest nieznana, ale rośnie szybko.

Reuters pisał wcześniej, że w Moskwie w marcu stwierdzono nagły wzrost liczby przypadków zapalenia płuc, które w rzeczywistości mogły być zachorowaniami na Covid-19.

We wtorek władze w Moskwie nakazały rządom lokalnym zamknięcie klubów nocnych i kin. Obywatele Rosji mający więcej niż 65 lat zostali wezwani do pozostania w domach.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA