fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus: W Hiszpanii zmarło więcej osób niż w Chinach

AFP
Hiszpańskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że w kraju liczba zakażonych osób wzrosła do ponad 47 tys. Pod względem liczby ofiar Hiszpanie ustępują tylko Włochom.

Łącznie w Hiszpanii z powodu koronawirusa zmarło 3434 osoby. W ciągu ostatniej doby odnotowano 738 zgonów, co oznacza 27 proc. wzrost w ciągu doby.

W Chinach oficjalnie zmarło 3287 osób. Z danych wynika, że najwięcej ofiar jest we Włoszech. Oficjalnie ministerstwo zdrowia poinformowało o 7,5 tys. zgonów.

Koordynator służb ratunkowych ministerstwa zdrowia Hiszpanii Fernando Simon przekazał, że odnotowano 20 proc. wzrost liczby przypadków, co odpowiada statystykom sprzed kilku dni. Jednocześnie jest to niższy wynik niż w ubiegłym tygodniu.

W ciągu ostatnich 24 godzin w Madrycie pojawiło się 2245 nowych zakażeń, a w Katalonii 2073, co zwiększyło liczbę zachorowań odpowiednio do 14597 i 9937.

- Stabilizacja liczby zgonów jest związana ze szczytem. Jesteśmy bardzo blisko tego szczytu, choć nie mam odwagi powiedzieć, czy go osiągnęliśmy - powiedział Simon.

Źródło: El Pais
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA