fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus w domu opieki pod Radomiem. Zakażonych 60 osób

AFP
W domu pomocy społecznej w Niedabylu w województwie mazowieckim koronawirusem zakażonych jest 60 osób. Wśród chorych jest 52 pensjonariuszy i ośmiu pracowników.

- Od wtorku jesteśmy bez przerwy na miejscu, także tych siedmiu pracowników, których testy były negatywne. Robimy, co możemy, by poradzić sobie z sytuacją - powiedział TVN24 dyrektor placówki Arkadiusz Śliwa.

Dom opieki został poddany kwarantannie. Decyzję podjęto, gdy dodatni wynik na obecność koronawirusa dał test jeden z pielęgniarek. Kobieta była również pielęgniarkę w Grójcu, gdzie zakaziła się część personelu.

- 52 pensjonariuszy pozytywnych, ośmiu pracowników pozytywnych. Testy dały negatywne wyniki tylko dla 14 podopiecznych i siedmiu pracowników, w tym mnie. Ale zgadzam się z profesorem Krystianem Jażdżewskim z Warsaw Genomics, że najpewniej wszyscy jesteśmy zarażeni, bo czas od pobrania próbek do otrzymania wyników spędzaliśmy wszyscy razem - tłumaczy Śliwa.

Dyrektor placówki zdołał zorganizować pomoc. Dostarczono 600 maseczek od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i kombinezony z urzędu wojewódzkiego.

- Martwię się o personel. Nie wiem, ile fizycznie wytrzymają będąc non-stop w pracy, jeszcze w stresie, że są zakażeni. Nie wiem też, czy ktokolwiek się zdecyduje wejść tutaj, wspomóc nas - powiedział.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA