fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Wielka Brytania: Ponad 200 ofiar epidemii w ciągu doby

AFP
Do 1235 wzrosła od soboty liczba ofiar epidemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii - podały angielskie służby medyczne.

Dobowa liczba zgonów (207) jest mniejsza niż poprzedniego dnia, gdy zmarło 259 osób.

Większość (190) nowych zgonów odnotowano w Anglii, w której w sumie epidemia kosztowała życie 1125 ludzi. W Walii zmarło kolejnych dziesięć osób (łącznie 48), w Szkocji jedna (41) a w Irlandii Północnej sześć (21).

Dowiedz się więcej: Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zakażony koronawirusem

W Wielkiej Brytanii testom na obecność koronawirusa poddano ponad 127 tys. osób. Badanie dało wynik pozytywny w 19,5 tys. przypadków (ponad 15 proc.).

Wirus dotarł do brytyjskiego rządu i rodziny królewskiej. Badania potwierdziły, że zakażeni są premier Boris Johnson, minister zdrowia Matt Hancock oraz następca tronu Karol, książę Walii.

Jak poinformowało NHS England, najnowsze dane o ofiarach epidemii w Anglii dotyczą osób w wieku od 39 do 105 lat. U czterech zmarłych osób nie stwierdzono chorób współwystępujących.

Brytyjski rząd poinformował, że w związku z rosnącą liczbą przypadków wirusa SARS-CoV-2 oraz liczbą ofiar epidemii, wprowadzone w kraju ograniczenia w przemieszczaniu się mogą obowiązywać dłużej niż pierwotnie planowano.

Na Wyspach rozpoczęły się - na razie wśród personelu medycznego - testy na obecność przeciwciał. Wykonywanych jest 10 tys. badań dziennie, liczba ta ma wzrosnąć do 25 tys. Zdaniem byłego premiera Tony'ego Blaira, w zasadzie wszyscy Brytyjczycy powinni zostać przebadani.

Źródło: rp.pl / Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA