fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zakażony koronawirusem

AFP
U premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. Zakażenie SARS-CoV-2 wykryto także u brytyjskiego ministra zdrowia Matta Hancocka.

- Po tym, jak wczoraj premier miał lekkie objawy, został za osobistą radą naczelnego lekarza Anglii prof. Chrisa Whitty'ego poddany testowi na obecność koronawirusa - przekazała rzeczniczka Downing Street.

- Test został przeprowadzony w siedzibie szefa rządu przez pracowników państwowej służby zdrowia (NHS - red.). Badanie dało wynik pozytywny - dodała.

Zgodnie z wytycznymi, Boris Johnson poddał się kwarantannie przy Downing Street w Londynie. Według rzeczniczki, wciąż przewodzi pracom rządu, który zajmuje się odpowiedzią na kryzys wywołany koronawirusem.

Kilka dni temu służby prasowe premiera potwierdziły, że gdyby szef rządu poczuł się źle, jego obowiązki przejmie pierwszy minister stanu Dominic Raab, szef brytyjskiej dyplomacji.

Agencja Reutera podała, powołując się na źródła w brytyjskim ministerstwie finansów, że po tym, jak koronawirusa wykryto u premiera szef resortu Rishi Sunak nie poddał się kwarantannie.

Wcześniej koronawirusa potwierdzono także u brytyjskiego następcy tronu - Karola, księcia Walii.

W piątek Pałac Buckingham oświadczył, że królowa Elżbieta II czuje się dobrze. "Ostatni raz królowa widziała się z premierem 11 marca" - przekazano.

Również w piątek brytyjski minister zdrowia Matt Hancock poinformował, że jest zakażony koronawirusem.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA