fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Kidawa-Błońska: Zwołać Sejm ws. zasiłku dla wszystkich rodziców

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Małgorzata Kidawa-Błońska wezwała marszałek Elżbietę Witek do zwołania posiedzenia Sejmu w sprawie zasiłków dla wszystkich rodziców, którzy muszą zaopiekować się dziećmi podczas ogłoszonego dziś 2-tygodniowego zamknięcia placówek oświatowych.

Dziś premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrami swojego gabinetu ogłosił, że z powodu epidemii koronawirusa na 2 tygodnie zostają zamknięte wszystkie placówki oświatowe - szkoły, uczelnie i przedszkola.

Dla rodziców, którzy w tej sytuacji muszą zorganizować opiekę dla dzieci, przeznaczono z funduszy ZUS specjalny zasiłek.

Jak mówiła na konferencji prasowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, zasiłek przysługuje wyłącznie rodzicom dzieci do lat ośmiu.

Na tę wiadomość zareagowała kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska.

Zaapelowała do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o zwołanie na jutro specjalnego posiedzenia izby, na którym posłowie mieliby wyposażyć rząd w narzędzia umożliwiające wypłacenie zasiłku opiekuńczego rodzicom dzieci uczniów szkół podstawowych.

Jej zdaniem obowiązujące w tej chwili zasady przyznawania zasiłku budzą niepokój o dzieci 9- czy 10-letnie, które także powinny być pod opieka rodziców.

- Dlatego przygotowujemy rozwiązanie, które pozwoli Polakom poczuć się bezpiecznie. Proponujemy, aby pełną rekompensatę dostali rodzice wszystkich dzieci w szkole podstawowej - mówiła Kidawa-Błońska.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA