fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Macron: Zamykamy wszystkie placówki edukacyjne we Francji

AFP
Od poniedziałku wszystkie żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie w kraju będą zamknięte - powiedział prezydent Francji Emmanuel Macron w orędziu dotyczącym koronawirusa.

- Musimy powstrzymać rozprzestrzenianie się epidemii - podkreślił prezydent Francji.

Macron wezwał osoby starsze o pozostawanie w domach. Prosił też, by do niezbędnego minimum ograniczyć wizyty składane seniorom, by nie narażać ich na zarażenie wirusem SARS-CoV-2.

Prezydent zaapelował do zatrudnionych, by w miarę możliwości pracowali zdalnie.

Francuski przywódca zapowiedział, że transport publiczny będzie funkcjonował normalnie. Wezwał jednocześnie, by ograniczyć korzystanie z niego tylko do niezbędnych przypadków. Zaapelował także o ograniczanie zgromadzeń.

Macron ocenił, że z walki z koronawirusem francuski system ochrony zdrowia wyjdzie wzmocniony.

Prezydent wezwał naród do jedności w chwili próby. Przekonywał, że proste zachowania, jak częste mycie rąk, niepodawanie sobie rąk, niecałowanie się na powitanie czy zachowywanie dystansu w czasie rozmów mogą przyczynić się do ograniczenia rozprzestrzeniania się epidemii, a co za tym idzie - ratowania życia.

W czwartek wieczorem poinformowano, że liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa we Francji wzrosła o 595 i wynosi 2876, zaś liczba przypadków śmiertelnych wzrosła o 13, do 61.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA