fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Zespół Szkół w Policach zamknięty. Kwarantanna

Pokój w internacie Zespołu Szkół w Policach
materiały prasowe
"Zarząd Powiatu w Policach podjął decyzję o odwołaniu zajęć szkolnych w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach i zamknięciu wszystkich obiektów szkolnych" - informuje dyrekcja Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Zamknięcie szkoły ma związek z podejrzeniem koronawirusa SARS-CoV-2 u jej uczniów.

Ponadto - jak czytamy na stronie szkoły - "decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Policach z 2 marca 2020 r. z godziny 23:00, wychowankowie wraz z wychowawcami Internatów Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza  w Policach przy ul. Siedleckiej 6a i Kresowej 7, zostali objęci kwarantanną – do odwołania".

"Decyzja ta jest spowodowana podejrzeniem obecności koronawirusa i będzie obowiązywała do czasu wykluczenia jego obecności" - informuje szkoła.

RMF FM podało, że trzech uczniów szkoły trafiło do szpitala z objawami grypy, po tym jak testy na obecność wirusa grypy w ich organizmach pokazały wynik negatywny. Jedna z dwóch uczennic podejrzewanych o zarażenie koronawirusem wróciła z północno-zachodnich Włoch, druga była na feriach w Szwajcarii.

Polsat News podaje, że w szkole kwarantanną objęto ok. 200 osób.

Jak dotąd w Polsce nie stwierdzono ani jednego przypadku koronawirusa.

Na całym świecie liczba osób, które zachorowały na koronawirusa wynosi obecnie 90888. Zmarło 3116 osób.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA