fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Filmowcy utknęli w Wuhan. Nagrali tam film krótkometrażowy

AFP
Choć ekipa filmowa wybrała się do Wuhan, aby nakręcić tam film fabularny, gdy wybuchła epidemia koronawirusa a filmowcy utknęli w "strefie zero”, zdecydowali, że stworzą film dokumentalny.

Reżyser Xie Dan oraz jego ekipa filmowa po wybuchu epidemii koronawirusa, utknęli w zamkniętej "strefie zero”, gdzie nakręcili film dokumentalny. 

Jego akcja zaczyna się 23 stycznia o godzinie 10.00 rano, a kończy się 31 stycznia o 18.00. Miasto filmowane było telefonami komórkowymi. Ze zdjęć ekipy powstał 4,5-minutowy film "Wuhan: Długa noc”, który na chińskiej platformie społecznościowej Weibo obejrzało już miliony użytkowników. 

Ze względu na popularność produkcji filmowcy rozważają, czy nie kontynuować prac w celu stworzenia filmu pełnometrażowego. 

Aktualny stan epidemii koronawirusa to ponad 76 tys. zarażonych i ponad 2,2 tys. ofiar śmiertelnych. Pierwsze przypadki zachorowań odnotowano pod koniec grudnia 2019 roku. Ze wstępnych badań wynika, że źródłem wirusa może być targ rybny w Wuhan, a konkretnie mięso węży.

Źródło: Facebook, Sixth Tone, IndieWire
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA