fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Korea Północna

Kuter z Korei Północnej zatonął po zderzeniu z japońską łodzią

stock.adobe.com
Dwudziestu północnokoreańskich rybaków wypadło za burtę, po tym jak duży statek rybacki, którym płynęli, zderzył się z japońską łodzią patrolową - informuje japoński nadawca publiczny NHK.

Japońska straż przybrzeżna podaje, że japoński statek patrolowy zderzył się z jednostką północnokoreańską ok. 9:10 czasu lokalnego w poniedziałek na wodach morza oddzielającego Japonię od Półwyspu Koreańskiego.

NHK podaje, że północnokoreańska jednostka zatonęła w wyniku zderzenia a 20 rybaków znalazło się za burtą. Japońska straż przybrzeżna poinformowała, że załoga statku patrolowego uratowała północnokoreańskich rybaków.

"Potwierdzamy, że doszło do kolizji, obecnie wyjaśniamy szczegóły tego zdarzenia" - podaje w komunikacie japońska straż przybrzeżna.

"Jak dotąd nie mamy informacji o poszkodowanych" - dodaje.

Do kolizji doszło kilka dni po tym, jak Korea Północna wystrzeliła co najmniej jedną rakietę, która spadła do wody w obrębie japońskiej wyłącznej strefy ekonomicznej. Japońskie media podają, że do zderzenia północnokoreańskiej łodzi z japońską łodzią patrolową również doszło w obrębie wyłącznej strefy ekonomicznej Japonii.

Japońskie służby kilkukrotnie ostrzegały załogi północnokoreańskich kutrów rybackich wpływających na wody wyłącznej strefy ekonomicznej Japonii, że prowadzone przez rybaków z Korei Północnej połowy na tym obszarze są nielegalne.

Źródło: New York Times
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA