fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikty zbrojne

Raport parlamentu: Niemiecka armia wymaga pilnego działania

Pixabay
Mniej niż połowa niemieckich myśliwców Eurofighter i Tornado oraz żaden z sześciu okrętów podwodnych nie był gotowy do walki w 2018 roku - wynika ze sprawozdania parlamentu.

Niemcy są drugą co do wielkości armią NATO, ale Stany Zjednoczone i inni członkowie NATO naciskają na zwiększenie wydatków wojskowych.

W corocznym parlamentarnym raporcie dotyczącym stanu armii pojawił się ponury obraz problemów, z jakimi borykają się niemieccy żołnierze pięć lat po aneksji ukraińskiego  Krymu przez Rosję.

- Potrzebne są natychmiastowe działania. Bezwzględnie konieczne jest przyspieszenie zamówień publicznych - powiedział pełnomocnik Bundestagu ds. wojskowych Hans-Peter Bartels. - Żołnierze potrzebują tego sprzętu, aby wykonywać swoje zadania - dodał.

- Potrzebujemy 48 tys. noktowizorów, a kupujemy ich tylko 4 tys. rocznice. To zajmie zbyt wiele czasu, by kupić wystarczającą liczbę - ocenił. 

Ursula von der Leyen zapowiedziała, że podjęto kroki mające na celu zapewnienie lepsze wyposażenie armii, jednak wymaga to czasu i cierpliwości.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA