fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt na Ukrainie

Rosja: Szojgu każe wycofać wojska spod granicy z Ukrainą

mil.ru
Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu postanowił zakończyć działania weryfikacyjne w południowych i zachodnich okręgach wojskowych, ponieważ wszystkie cele zostały osiągnięte.

- Uważam, że cele nagłej weryfikacji zostały w pełni osiągnięte. Wojska wykazały zdolność do zapewnienia niezawodnej obrony kraju - powiedział na Krymie minister Szojgu.

- W związku z tym podjąłem decyzję o zakończeniu działań weryfikacyjnych w Południowych i Zachodnich Okręgach Wojskowych - dodał.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Obrony, sztab generalny i dowódcy okręgów wojskowych mają zaplanować i rozpocząć powrót wojsk do miejsc ich stałego rozmieszczenia. Wycofywanie wojsk rozpocznie się 23 kwietnia. Resort obrony oczekuje później przeprowadzenia szczegółowej analizy przeprowadzonej kontroli.

Ukraina i państwa zachodnie podniosły alarm w związku z gromadzeniem wojsk w pobliżu granicy Rosji z Ukrainą. Moskwa zaanektowała półwysep krymski od Ukrainy w 2014 roku, co skłoniło Zachód do nałożenia sankcji. Kijów chce odzyskać ten region.

Źródło: Ria Novosti/TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA