fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt na Ukrainie

Rosja: Ponad milion turystów z Ukrainy na Krymie w 2019 r.

stock.adobe.com
Ponad milion turystów z Ukrainy odwiedziło Półwysep Krymski od początku 2019 roku - informuje rosyjska agencja informacyjna TASS. Od 2014 roku Krym jest okupowany przez Rosję. Aneksji półwyspu, uważanego przez Ukrainę nadal za część integralnego terytorium tego kraju, nie uznała też społeczność międzynarodowa.

Krymskie Ministerstwo Turystyki poinformowało TASS, że łącznie Krym od stycznia do września 2019 roku odwiedziło 6,6 mln turystów - o 10 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2018 roku.

Według informacji podanych przez TASS 57 proc. turystów dostało się na Krym nowo stworzonym przez Rosję mostem, który łączy Krym z terytorium Rosji. 28 proc. przyleciało samolotem, a 15 proc. wjechało na Krym z terytorium Ukrainy.

Krym mieli odwiedzić turyści ze 159 krajów. Znacząco miała wzrosnąć liczba turystów z Europy i Azji.

Przedstawiciele krymskiego Ministerstwa Turystyki przekonują, że znacznie wzrosła liczba turystów z USA, Francji, Niemiec, Ukrainy i Państw Bałtyckich, które "wykazywały największe niezadowolenie" z aneksji Krymu (którą krymski resort nazywa "zjednoczeniem (z Rosją)".

W lipcu - jak informuje TASS - z terytorium Ukrainy na Krym wjeżdżało 11 tys. osób dziennie.

TASS, powołując się na dane lokalnego resortu turystyki podkreśla, że "wielu Ukraińców ma nieruchomości na Krymie, wielu ma też tam przyjaciół i członków rodziny".

Władze spodziewają się, że w całym 2019 roku Krym odwiedzi 7,5 mln turystów. Ostatnio - jak podkreśla TASS - tylu turystów odwiedziło Krym jeszcze w czasach radzieckich.

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA