fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt na Ukrainie

Ukraina-Rosja: Doszło do wymiany więźniów. Sencow jest wolny

Antonymon [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]
Ukraińscy więźniowie, w tym marynarze z okrętów zatrzymanych przez Rosjan w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej jesienią 2018 roku oraz reżyser Ołeh Sencow wracają na Ukrainę po wymianie więźniów z Rosją - wynika z informacji podanych przez ukraińską Prokuraturę Generalną.

W czwartek pojawiła się informacja, że Rosja przeniosła Sencowa z więzienia w głębi kraju do Moskwy, w związku z rozmowami prowadzonymi przez Moskwę z Kijowem na temat możliwej wymiany więźniów.

Pochodzący z Krymu Sencow został skazany w 2015 roku na 20 lat łagrów. Rosja oskarżyła go o "przygotowywanie zamachów terrorystycznych" na okupowanym półwyspie.

Wcześniej rosyjskie media informowały, że Kijów i Moskwa doszły do porozumienia w sprawie wymiany jeńców. Według tych informacji na wolność do końca sierpnia miało wyjść 33 Ukraińców, w tym 24 marynarzy, których Rosjanie zatrzymali jesienią ubiegłego roku w Cieśninie Kerczeńskiej w czasie ataku na ukraińskie okręty. Z kolei Kijów miał uwolnić 33 Rosjan. W środę na wolność wyszedł redaktor naczelny ukraińskiej filii rosyjskiej agencji informacyjnej Ria Nowosti, Kirył Wyszyński. W Kijowie był oskarżany o szpiegostwo.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA