fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt izraelsko-palestyński

Izrael: Zabiliśmy dowódcę Islamskiego Dżihadu

Strefa Gazy
PAP/EPA
Izraelskie Siły Obronne (IDF) potwierdziły doniesienia o zabiciu czołowego dowódcy Islamskiego Dżihadu, Husama Abu-Harbida.

Islamski Dżihad, podobnie jak Hamas, od ubiegłego poniedziałku prowadzi ostrzał rakietowy terytorium Izraela z terytorium Strefy Gazy.

Abu-Harbid zajmował stanowisko dowódcze w Islamskim Dżihadzie od 15 lat.

Abu-Harbid miał być odpowiedzialny za kilka ataków z użyciem broni przeciwpancernej na cele w Izraelu - w tym m.in. za niedzielny atak, w wyniku którego lekko ranny został obywatel Izraela.

Izraelska armia poinformowała też, że od ubiegłego poniedziałku, w ramach operacji wojskowej "Strażnik Murów", zaatakowała ok. 1 180 "celów terrorystycznych" na obszarze Strefy Gazy.

Z kolei Hamas i inne organizacje palestyńskie wystrzeliły 3 150 rakiet w kierunku z Izraela, z których 460 spadło na terytorium Strefy Gazy - podaje izraelska armia.

90 proc. wystrzelonych przez Hamas i inne organizacje palestyńskie rakiet miało zostać przechwyconych przez system obrony przeciwrakietowej Żelazna Kopuła.

W wyniku działań Izraela na terytorium Strefy Gazy miało zginąć 198 osób - w tym 58 dzieci i 35 kobiet. 1 300 osób zostało rannych.

Po stronie izraelskiej zginęło 10 osób, w tym dwoje dzieci.

Źródło: Times of Israel
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA