fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt izraelsko-palestyński

Prezydent Palestyny: Holokaust efektem społecznych zachowań Żydów

AFP
Przywódca Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas przemawiając podczas pierwszej od 1998 roku sesji Palestyńskiej Rady Narodowej w Ramallah, stwierdził m.in. że Holokaust był rezultatem "zachowań społecznych" Żydów.

Abbas mówił, że Izrael został stworzony przez europejskie państwa jako "projekt kolonialny", który "nie miał nic wspólnego z judaizmem". - Ci, którzy starali się o (powstanie) Państwa Żydowskiego nie byli Żydami - przekonywał.

Jednocześnie Abbas stwierdził, że nie oznacza to, że współcześnie mieszkających Żydów należy wygnać z Izraela. - Musimy współegzystować z nimi na bazie dwupaństwowego rozwiązania - tłumaczył (to rozwiązanie konfliktu Izraela z Palestyną przewidujące powstanie niepodległej Palestyny na terenach dzisiejszej Autonomii Palestyńskiej).

Prezydent Palestyny stwierdził także, że Holokaust był spowodowany "zachowaniami społecznymi Żydów", w tym pożyczaniem pieniędzy na procent i "sprawami finansowymi".

Abbas w przeszłości był oskarżany o negowanie Holokaustu. W 1982 roku w swojej dysertacji doktorskiej stwierdził, że liczba ofiar Zagłady (szacuje się, że w czasie II wojny światowej zamordowano ok. 6 mln Żydów) jest "zawyżona" i oskarżał przywódców żydowskich o współpracę z nazistami.

Abbas stoi na czele Autonomii Palestyńskiej od 2005 roku.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA