fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konfederacja

Winnicki: Gowin nie może znaleźć się w nowym rządzie

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Jeśli wielokrotnie powtarzane w tym roku słowa Jarosława Kaczyńskiego o walce z ideologią LGBT mają być przez kogokolwiek traktowane poważnie, to (Jarosław) Gowin nie może się znaleźć w kolejnym rządzie" - napisał na swoim profilu na Facebooku poseł Konfederacji i lider Ruchu Narodowego, Robert Winnicki.

Winnicki zamieścił na swoim profilu na Facebooku zrzut ekranu ze słowami Gowina, który stwierdził w rozmowie z tygodnikiem "Sieci", że "położy się Rejtanem, jeżeli ktoś będzie próbował ograniczać wolność słowa zwolennikom ideologii gender".

W tym samym wywiadzie Gowin podkreślił, że - "to (gender - red.) jest ideologia - w moim przekonaniu - sprzeczna ze zdrowym rozsądkiem i też z tradycyjnymi polskimi wartościami".

"Oczywiście Gowin, minister szkolnictwa wyższego, mówi o ograniczaniu wolności słowa całkowicie bałamutnie i całkowicie z premedytacją" - ocenił jednak Winnicki.

"Istota sprawy polega bowiem na tym, że współczesna 'nauka o płaskiej Ziemi' czyli gender studies nie powinny być finansowane z budżetu państwa. Tego domaga się Konfederacja" - dodał.

Winnicki ostrzegł też, że jeśli PiS nie "zdyscyplinuje i odsunie od władzy swojego ministra", wówczas "czeka go ścieżka upadku, którą przechodzi dziś PO".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA