fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Bydgoszcz: elastyczne biura w Preludium

materiały prasowe
Chillispaces.com, operator powierzchni flex, biura w budynku Preludium udostępni pod koniec pierwszego kwartału 2021 roku.

- To pierwsza inwestycja typu flex office w mieście. Na 1,5 tys. mkw. znajdzie się m.in. 267 stanowisk pracy, 14 sal konferencyjnych i strefa relaksu – opisują przedstawiciele Chillispaces.com.

Ta sieć biur elastyczne powierzchnie do pracy oferuje w ośmiu lokalizacjach w Krakowie i Łodzi. Łączna powierzchnia tych biur to 16 tys. mkw. Mieści się na niej ponad 2,2 tys. stanowisk pracy.

Najemcami, obok startupów, są m.in. PepsiCo, Savills, a także firmy z branż technologii, doradztwa biznesowego i oprogramowania.

W sierpniu firma zapowiedziała rozwój w centralnej i północnej Polsce, a także powiększenie przestrzeni biur o 70 proc. Jej portfolio do II kwartału 2021 roku ma się zwiększyć do 11 lokalizacji w pięciu miastach.

- Na przełomie marca i kwietnia 2021 roku planujemy otwarcie drugiego po Łodzi biura w centralnej i północnej Polsce - czytamy w komunikacie.

Jak mówi Robert Jarząbek, współwłaściciel Chillispaces.com, Bydgoszcz została wybrana ze względu na jej duży potencjał biznesowy i niewielkie nasycenie rynku ofertą biur serwisowanych.

- Bydgoszcz sukcesywnie umacnia wizerunek jednej z najlepszych lokalizacji pod inwestycje m.in. z zakresu IT i usług biznesowych. Jednocześnie rosnąca baza biurowa oparta jest głównie na obiektach oferujących tradycyjne, „sztywne" i długoterminowe umowy najmu – mówi Robert Jarząbek. - W obliczu zachodzącej na rynku rewolucji stwarza to istotną lukę i problemy dla firm, które chcą bardziej zwinnie i elastycznie reagować na kształt swoich biur w Bydgoszczy. To ważne szczególnie w obliczu pandemii i rosnącej roli pracy hybrydowej, łączącej wykonywanie obowiązków z siedziby i z domu, powodującej zmniejszający się popyt na tradycyjne biura. Dlatego wybraliśmy na trzecie miasto, w którym pojawi się Chillispaces.com, wybraliśmy Bydgoszcz.

- Model elastyczny pozwala szybko reagować na zmniejszanie się lub zwiększanie zapotrzebowania firmy na powierzchnię biurową. W stosunku np. do typowych biur coworkingowych, flex office oferują najemcom także większe spektrum możliwości, np. szybkiej aranżacji przestrzeni pod potrzeby konkretnej firmy, większe bezpieczeństwo i izolację poszczególnych użytkowników biur – dodaje Agnieszka Stencel-Pilch. menedżer w Chillispaces.com. - Jesteśmy w stanie nawet w ciągu kilku dni dokonać transformacji biura, np. przesunięć ścian, organizacji sieci LAN czy zmian aranżacji stanowisk w wyizolowanej przestrzeni, dopasowanej do bieżącej potrzeby naszego najemcy. Oczywiście firmy w Bydgoszczy oprócz modelu flex office będą mogły wybrać w Chillispaces.com przestrzeń coworkingową czy usługę tzw. wirtualnego biura,

Biuro zlokalizowane będzie w biurowcu Preludium - nowym punkcie na biznesowej mapie Bydgoszczy u zbiegu ul. Jagiellońskiej i Trasy Uniwersyteckiej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA