fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Prologis Park Janki: wielka transakcja najmu

materiały prasowe
Firma Prologis wybuduje jedno z największych w Polsce centrum dystrybucji do obsługi handlu tradycyjnego i e-commerce. 160 tys. mkw. powierzchni wynajmie Euro-net.

Deweloper wybuduje dwa obiekty typu build-to-suit (BTS, czyli na konkretne zamówienie) o łącznej powierzchni 125,5 tys. mkw. Transakcja obejmuje też przedłużenie umowy najmu magazynu o powierzchni 35,2 tys. mkw., która obowiązuje nieprzerwanie od 2008 roku.

- To największa tego typu umowa w Polsce, a potrojenie zajmowanej dotychczas przez firmę Euro-net w Prologis Park Janki powierzchni zabudowy podkreśla znaczenie świetnej lokalizacji - komentuje Kamila Pruk z Prologis w Polsce.

W transakcji pośredniczyła agencja Cushman and Wakefield.

Dorota Grubka, dyrektor ds. najmu i administracji w spółce EURO-net, dodaje, że klienci oczekują dziś przede wszystkim szerokiego wyboru, dostępności towarów i szybkiej dostawy. - I dlatego powiększamy nasze powierzchnie magazynowe, wprowadzamy nowoczesne rozwiązania logistyczne - wyjaśnia. - Stworzenie jednego z największych centrum dystrybucyjnego w Polsce dla handlu tradycyjnego i e-commerce umożliwi nam optymalizację działań operacyjnych, a jednocześnie, co było dla nas bardzo ważne, stworzenie przyjaznej przestrzeni do pracy. Cieszymy się, że wspólnie z Prologis wypracowaliśmy projekt, zapewniający pracownikom wygodne i komfortowe miejsca pracy, udogodnienia komunikacyjne, uwzględniający także przestrzenie zielone i oranżerie.

Prologis Park Janki jest położony 15 km od centrum Warszawy, tuż przy węźle Puchały, w bezpośrednim sąsiedztwie dróg ekspresowych S7 i S8, łączących stolicę z południem Polski, a także w pobliżu autostrad A1 i A2. Jest oddalony o 14 km od warszawskiego Okęcia. W portfolio ma ponad 1,85 mln mkw. powierzchni logistycznych i przemysłowych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA