fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Czesi biorą Equator IV

materiały prasowe
CPI Property Group kupuje biurowiec przy Al. Jerozolimskich w Warszawie. Poprzednim właścicielem nieruchomości był Karimpol Polska.

Kupującego reprezentowali eksperci z międzynarodowej firmy doradczej JLL. - To znakomity rok dla rynku biurowego w całej Polsce - komentuje Sławomir Jędrzejewski, dyrektor działu rynków kapitałowych nieruchomości biurowych i magazynowych w JLL. - Spodziewamy się, że zamknie się historyczną wartością transakcji inwestycyjnych na poziomie ponad 3,5 mld euro. A kupno budynku Equator IV jest dobrym krokiem w tym kierunku i kolejnym już potwierdzeniem atrakcyjności stołecznego sektora biurowego. O jego potencjale świadczy jednak nie tylko imponująca aktywność inwestorów, ale również fakt, że część z nich to gracze, którzy konsekwentnie powiększają swoje portfolio o polskie aktywa. Przykładem jest czeski fundusz CPI Property Group, dla którego Polska jest jednym ze strategicznych kierunków ekspansji.

Biurowiec Equator IV oferuje ponad 20,8 tys. mkw. powierzchni  i 226 miejsc parkingowych.  Budynek jest skomercjalizowany w 90 proc.

- Budynek o imponującej przeszklonej fasadzie i eleganckich i wnętrzach od początku cieszył się dużym zainteresowaniem stołecznych najemców - komentują przedstawiciele JLL. - Poza ciekawym, przyciągającym uwagę projektem architektonicznym dużym atutem inwestycji jest jej lokalizacja przy Alejach Jerozolimskich na warszawskiej Ochocie, co gwarantuje szybki dojazd do czterech kluczowych punktów dla komunikacji Warszawy: Dworca Centralnego, Dworca Zachodniego, Lotniska Chopina i zjazdu na autostradę A2. Sąsiedztwo przystanków autobusowych i tramwajowych zapewnia stałe i sprawne połączenie z centrum miasta, dzięki czemu do budynku łatwo jest się dostać również środkami transportu publicznego.

- Equator IV doskonale uzupełnia polski portfel biurowy CPI PG. Jesteśmy zadowoli z zamknięcia tej transakcji - mówi Tomas Salajka, Head of Aquisitions i Asset Management w CPI PG. -  Nasze plany dotyczące polskiego rynku są ambitne, w najbliższych tygodniach i miesiącach będziemy ogłaszać kolejne przejęcia budynków biurowych w Warszawie - zapowiada.

8 października spółka CPI PG ogłosiła, że w ostatnim kwartale 2019 roku i pierwszych miesiącach 2020 r. nabędzie atrakcyjne budynki biurowe w Warszawie, o łącznej wartości przekraczającej 800 milionów euro. Jedną z kolejnych transakcji będzie przejęcie Green Corner A. W tym tygodniu spółka podpisała wstępną umowę na jego zakup.

- Dzisiejszy dzień jest kolejnym ważnym momentem w historii działalności Grupy Karimpol w Polsce. Sprzedaż budynku Equator IV dowodzi, że położenie nacisku na jakość projektu jest dobrą strategią i daje możliwość przyciągnięcia szanowanych inwestorów instytucjonalnych -  mówi Harald Jeschek, partner zarządzający Grupy Karimpol - Jesteśmy pewni, że ten budynek będzie zyskiwał na wartości i będzie dobrym uzupełnieniem imponującego portfela nieruchomości Grupy CPI w Polsce.

Obsługę prawną transakcji zapewniła kancelaria Dentons.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA