fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Dekada w Koninie z dworcami i sklepami

materiały inwestora
Budowa zintegrowanego centrum komunikacyjno-handlowego w Koninie zacznie się w pierwszej połowie 2018 roku.

To kolejna inwestycja spółki Dekada (będącej inwestorem, deweloperem i zarządcą obiektów komercyjnych typu convenience) realizowana we współpracy z PKP i jej spółkę zależną Xcity Investment. Autorem projektu architektonicznego Dekady Konin jest pracownia Air Projekt z Warszawy.

Dekada Konin powstanie w ścisłym centrum miasta, przy ul. Kolejowej i ul. Dworcowej. - Inwestycja obejmuje nowy dworzec kolejowy, autobusowy oraz centrum handlowe typu strip mall, które połączy oba budynki. Łączna powierzchnia obiektu to ok. 6 tys. mkw. - podają przedstawiciele dewelopera. Parkin przed centrum pomieści 180 samochodów. Na dachu będzie 100 miejsc postojowych w systemie Park&Ride (parkuj i jedź). Otwarcie obiektu jest planowane na pierwszą połowę 2019 roku.

– Dekada Konin to dobry przykład, jak działa Xcity. Za pośrednictwem PKP mamy dostęp do ponad 100 tys. nieruchomości w Polsce, z których większość znajduje się w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, często w bezpośrednim sąsiedztwie dworców kolejowych. Tworzy to idealne warunki do budowy zintegrowanych centrów komunikacyjno-handlowych – mówi Andrzej Bogusz, członek zarządu Xcity Investment.

Głównym elementem inwestycji są dwa dworce, w tym nowy dworzec kolejowy zlokalizowany dokładnie w osi ulicy Dworcowej i ronda. Na dworcu, poza kasami i poczekalnią dla podróżnych, znajdzie się punkt gastronomiczny i salonik prasowy.

Dworzec zostanie połączony z przejściem podziemnym prowadzącym na perony. Przejście skomunikuje dwie części miasta. Budynki dworcowe zostaną połączone częścią handlowo-usługową. - Nowy obiekt pozwoli na szybkie i wygodne zakupy - mówi Aleksander Walczak, prezes zarządu spółki Dekada.

W portfolio Dekady są już cztery zintegrowane centra komunikacyjno-handlowe: w Nowym Targu, Myślenicach, Brodnicy i Ciechanowie. Kolejne centrum powstanie w Mińsku Mazowieckim, również we współpracy z PKP i Xcity.

- Komercjalizacja centrum handlowego w Koninie przebiega bardzo sprawnie. BOIG Property Consulting skomercjalizował już 80 proc. powierzchni handlowej obiektu. Podpisane zostały umowy najmu umożliwiające otwarcie m. in.: drogerii HEBE, salonu obuwniczego CCC, salonu sportowego Martes Sport, sklepu z odzieżą i wyposażeniem wnętrz Pepco, salonu RTV Euro AGD, piekarni Pod Strzechą i biura podróży TUI - podaje inwestor. - Prowadzone są również rozmowy z popularnymi sieciami spożywczymi i odzieżowymi.

- Z niecierpliwością czekamy na otwarcie Dekady Konin. Od początku obserwujemy, jak postępuje komercjalizacja tego obiektu i zwracamy uwagę na marki, które znajdą się tam oprócz nas. Ich obecność, doskonała lokalizacja pozwalają mi wierzyć w sukces Dekady Konin - mówi Tomasz Siedlecki, dyrektor ds. marketingu w RTV Euro AGD.

- PEPCO powiększa liczbę swoich sklepów. Ważne jest dla nas, aby być blisko klientów, dlatego stawiamy na lokalizacje w centrach handlowych takich jak Dekada Konin, gdzie wraz z innymi najemcami możemy tworzyć kompleksową ofertę handlową. Szeroka gama produktów w naszych sklepach stanowi świetne uzupełnienie oferty całej galerii. Zaletą konińskiego obiektu, który będzie zintegrowany z dworcem, jest także to, że gwarantuje dodatkowy przepływ klientów spoza regularnego zasięgu centrum, a większa odwiedzalność znajduje odzwierciedlenie w wyższych obrotach - mówi Katarzyna Wilczewska, kierownik ds. komunikacji korporacyjnej PEPCO.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA