fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Michał Okoń dyrektorem zarządzającym Zeitgeist Asset Management

materiały prasowe
- Coraz więcej osób jest zainteresowanym najmem, bo daje wolność wyboru miejsca do życia i nie obciąża wieloletnim kredytem – mówi Michał Okoń, nowy dyrektor zarządzający Zeitgeist Asset Management w Polsce.

Michał Okoń stanowisko dyrektora zarządzającego Zeitgeist Asset Management w Polsce objął na początku października.

- Cieszymy się, że możemy rozwijać działalność przy wsparciu tak doświadczonego menedżera. Od momentu wejścia na polski rynek naszym głównym celem było stworzenie portfela nieruchomości, który przełoży się na ofertę co najmniej 800 mieszkań na wynajem – mówi cytowany w komunikacie Peter Noack, współzałożyciel Zeitgeist Asset Management. - Teraz czas na zmianę priorytetów. Szykujemy się do oddania budynków, przy których prowadzone są prace deweloperskie. Kolejnym krokiem w niedalekiej przyszłości będzie przygotowanie do wynajmu obiektów, profilując je wedle potrzeb różnych grup klientów.

Dodaje, że Zeitgeist AM jest otwarty na współpracę z deweloperami. Chce w ten sposób powiększać ofertę mieszkań na wynajem w głównych miastach Polski.

Michał Okoń to ekspert w dziedzinie komercjalizacji nieruchomości, z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym. Wcześniej związany z Marvipolem, Dolcanem, firmami Ochnik Development i Dantex, Albero Invest, Ceramiką Paradyż. Zasiadał w zarządach i radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

- Mottem naszych czasów jest zmiana. To dotyczy także rynku mieszkaniowego. Coraz więcej osób jest zainteresowanym najmem, bo daje on wolność wyboru miejsca do życia i nie obciąża wieloletnim kredytem – mówi Michał Okoń. - Dołączenie do zespołu Zeitgeist AM to dla mnie zaszczyt i wspaniałe wyzwanie. Mówimy tu o rozwoju najmu instytucjonalnego, swoistej nowości na polskim rynku. Widzę w tym produkcie ogromny potencjał, szczególnie w długim terminie.

- Michał Okoń ma w ciągu dwóch lat przeprowadzić polski oddział firmy z pozycji dewelopera na poziom asset managera zarządzającego szerokim portfelem budynków oferujących nie tylko mieszkania na wynajem, ale także biura i powierzchnie komercyjne. Zarządzanie nieruchomościami to podstawowy sposób funkcjonowania Zeitgeist AM w Czechach, gdzie firma skupia już 25 projektów – czytamy w komunikacie.

Michał Okoń zastąpił na stanowisku dyrektora zarządzającego Luizę Grunwald, która zbudowała w ciągu ostatnich lat struktury portfela mieszkaniowego Zeitgeist AM w Polsce.

Zeitgeist Asset Management, z siedzibą główną w Pradze, specjalizuje się w usługach deweloperskich i zarządzaniu aktywami inwestorów prywatnych i instytucjonalnych. Firma działa w Czechach, Polsce, na Węgrzech i w Niemczech. Zeitgeist Asset Management zarządza aktywami o wartości ok. 600 mln euro.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA