fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Kamień węgielny pod największy biurowiec w Gdyni

materiały prasowe
Trzy wieże 3T Office Park dostarczą 38,5 tys. mkw. powierzchni najmu. Budowa biur ma ma się zakończyć w połowie 2021 r.

3T Office Park - największy powstający dziś biurowiec w Gdyni i jeden z największych w Trójmieście - powstaje przy ul. Kazimierza Górskiego w dzielnicy Redłowo, na styku ze Wzgórzem św. Maksymiliana, 2 km od centrum, 5 km od obwodnicy Trójmiasta. Do centrum Gdańska i lotniska w Gdańsku - Rębiechowie jest 20 km.

Właśnie wbudowano kamień węgielny pod biurowiec. - Gdyni potrzebny jest taki projekt jak 3T Office Park - mówi cytowany w komunikacie Sergiusz Gniadecki, prezes spóki 3T Office Park, inwestor biurowca. - Duża skala łączy się z jakością potwierdzoną prestiżowym certyfikatem BREEAM oraz świetną lokalizacją, być może najlepszą w Trójmieście. Przy wsparciu miasta, dzięki kompetencjom generalnego wykonawcy i korzystając z własnych, wieloletnich doświadczeń na rynku biurowym stworzymy przestrzeń skrojoną pod potrzeby biznesu. Już teraz zainteresowanie projektem jest duże, niebawem będziemy mogli poinformować o pierwszych najemcach - zapowiada.

- Gdynia jest lokalizacją bardzo chętnie wybieraną przez pracodawcę, szukającego dla swojej firmy miejsca, które zapewni wysoką jakość życia pracownikom - podkreśla Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki. - Nasze miasto ma wszelkie zalety metropolii, nie tracąc przy tym nic z uroku kameralnej nadmorskiej miejscowości. A inwestycja 3T Office Parku jest odpowiedzią na potrzeby coraz bardziej wymagającego rynku, doskonale wpisującą się w naszą strategię rozwoju biznesu.

Dariusz Wietrzyński, odpowiedzialny za budownictwo kubaturowe w spółce PORR, ocenia, że biurowiec 3T Office Park to kolejny wymagający obiekt, który jego firma buduje w Trójmieście. - Właśnie mija pół roku od naszego wejścia na plac budowy. Prace są prowadzone sprawnie i zgodnie z planem - mówi. - Od kwietnia wywieźliśmy niemal 75 000 m sześć. urobku i wbudowaliśmy 5000 m sześć. mieszkanki betonowej oraz 800 ton stali. Za niemal dwa lata przy skrzyżowaniu ul. Kazimierza Górskiego i Sportowej powstanie jeden z największych trójmiejskich biurowców, o łącznej kubaturze 240 tys. m sześć.

3T Office Park to biurowiec o całkowitej powierzchni użytkowej 54,5 tys. mkw. i 38,5 tys. mkw. powierzchni najmu. Charakterystycznym elementem projektu biurowca są trzy wieże: dwie o 10 kondygnacjach naziemnych i środkowa o 13 kondygnacjach, a także 2-poziomowy parking podziemny z 420 miejscami parkingowymi.

Obiekt jest certyfikowany w systemie BREEAM Interim na poziomie „Excellent". Za ten proces odpowiada WSP Polska. Za koordynację dotyczącą certyfikacji BREEAM i kompleksowe zarządzanie projektem odpowiada Gleeds Polska. 3T Office Park powstaje także w zgodzie z wymogami Fundacji „Integracja" (certyfikat „Obiekt bez barier"), co oznacza pełne przystosowanie do pracy i poruszania się osób z niepełnosprawnościami.

- Bardzo ważna jest także różnorodność funkcjonalna otoczenia, w którym powstaje 3T Office Park - zwraca uwagę Sergiusz Gniadecki. - W tej części Gdyni zbiegają się przecież drogi handlu, biznesu, rozrywki i sportu. Trudno o drugą tak "wszechstronną" lokalizację w Trójmieście. To wraz z dogodną komunikacją bardzo ważne argumenty z punktu widzenia przyszłych najemców.

3T Office Park powstaje w bliskości kompleksów biurowych przy ul. Łużyckiej oraz Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. W okolicy biurowca są także: jedno z dwóch największych w Północnej Polsce centrów handlowych - Riviera z kinem i rozbudowaną strefą gastronomiczną, obiekty sportowe i rekreacyjne (hala Gdynia Arena, stadiony: piłkarski i rugby, planowana pływalnia olimpijska,), na jednej sąsiadującej z biurowcem działce powstaje budynek mieszkalny i aparthotel, sąsiadem z drugiej strony prawdopodobnie będzie hotel.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA