fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

133-metrowa wieża przy legendarnym Spodku

ROL
Rozpoczęcie budowy .KTW II przy al. W. Roździeńskiego w Katowicach ogłasza TDJ Estate. Będzie to najwyższy budynek w mieście.

31- piętrowy obiekt, który stanie przy legendarnym Spodku, dostarczy na rynek 42 tys. mkw. powierzchni biurowo-usługowej. Przygotowania do budowy trwają. Ma się ona rozpocząć w listopadzie. Inwestycja ma być gotowa na przełomie I i II kwartału 2022 r.

133-metrowy budynek to część kompleksu biurowego .KTW. Obiekt stanie obok 66-metrowego biurowca. Cały kompleks zaoferuje 62 tys. mkw. powierzchni najmu.

- Szczegóły nowej inwestycji inwestycji planowaliśmy wiele miesięcy. Dziś jesteśmy gotowi do rozpoczęcia prac. Czujemy satysfakcję, ponieważ .KTW to projekt niezwykle ważny dla naszej firmy - mówi cytowany w komunikacie Maciej Wójcik, partner zarządzający w TDJ Estate. - Jesteśmy przekonani, że to najwyższa jakość przestrzeni, która w niczym nie odbiega od biurowców klasy A w Warszawie, Paryżu czy Berlinie.

Pozwolenie na budowę całego kompleksu spółka TDJ dostała w grudniu 2015 r., a parking podziemny został przygotowany już w pierwszym etapie inwestycji, w listopadzie od razu wystartują prace związane ze stanem surowym drugiej wieży.

- Inwestor postanowił o realizacji budynku w systemie pakietowym. Oznacza to, że za kluczowe prace będzie odpowiadało kilku wykonawców - wyjaśniają przedstawiciele dewelopera. - Kompleksową koordynację robót i nadzór inwestorski powierzono inżynierom z Gleeds Polska. Podobnie jak w przypadku .KTW I równolegle prowadzone są prace związane z proces certyfikacji budynku. W ostatnich miesiącach, wspólnie z TDJ Estate, firma Gleeds prowadziła przetarg na wykonawców.

- Odpowiadają nam zarówno firmy lokalne, jak i ogólnopolskie - mówi Adam Horak, kierownik biura Gleeds Polska w Katowicach.

Kompleks .KTW, zaprojektowała pracownia Medusa Group. To dwa obiekty połączone trzypoziomowym garażem podziemnym. Zdecydowana większość powierzchni budynków będzie pełniła funkcje biurowe, które zostaną uzupełnione o przestrzeń handlowo-usługową, gdzie znajdą się m.in.: kantyna, restauracja, oddział banku oraz firmy sektora finansowego.

Pierwszy z biurowców - .KTW I - rozpoczął działalność w czerwcu 2018 r. W gronie jego najemców znaleźli się m.in. Fujitsu Global Delivery Center, Teleperformance Poland, Citi Handlowy, EY, mBank i Gastromall Group, Kancelaria KKP Legal, Kinnarps i Świat Prasy.

TDJ Estate buduje też osiedle apartamentowców Pierwsza Dzielnica.

TDJ Estate, jako część rodzinnej firmy inwestycyjnej TDJ, powstała w 2011 r. i od 2013 r. prowadzi działalność deweloperską. Buduje osiedla, biura. Portfolio inwestora obejmuje m.in. Osiedle Franciszkańskie w Katowicach, kameralny kompleks Bardowskiego 1 na os. Witosa i Osiedle Wieszowa w powiecie tarnogórskim. W maju 2019 roku ruszyła budowa Pierwszej Dzielnicy w bezpośrednim sąsiedztwie katowickiej Strefy Kultury, nieopodal kompleksu biurowego .KTW.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA