fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Amfiteatr na biurowym Służewcu

mode:lina
Obiekt powstał przy ul. Konstruktorskiej 11 w Warszawie. Wartość inwestycji spółki Adgar Poland to ponad 1 mln euro.

Amfiteatr zaprojektowała pracownia architektoniczna mode:lina, a za jego wykonanie odpowiada generalny wykonawca DM Building. Obiekt stanął na terenie należącym do Adgar Bit, który oprócz tradycyjnego najmu biur oferuje elastyczne rozwiązania - hybrydowe i coworkingowe.

- Mieszkańcy i pracownicy biznesowego Mokotowa skorzystali już z oferty kulturalnej właściciela i inwestora amfiteatru - firmy Adgar Poland – podaje spółka w komunikacie. – Naszym zamiarem było stworzenie miejsca, które odpowiadałoby na potrzeby lokalnej społeczności. Amfiteatr powstał w odpowiedzi na wyzwania, z którymi boryka się biznesowa dzielnica Warszawy, czyli brak otwartych przestrzeni publicznych. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez firmę TNS Kantar na nasze zlecenie. Aż 46 procent badanych opowiedziało się za zwiększeniem liczby terenów zielonych, a 40 procent potwierdziło zapotrzebowanie na większą dostępność miejsc związanych z kulturą i rozrywką. Ponad jedna trzecia uczestników badania uznała, że dobrym pomysłem byłoby stworzenie muszli koncertowej bądź amfiteatru.

- Nasz amfiteatr to otwarta przestrzeń dla ciekawych spotkań, eventów, warsztatów, wystąpień i pokazów artystycznych. Jest dostępna dla wszystkich mieszkańców i pracowników biznesowej części Służewca – mówią przedstawiciele spółki Adgar Poland. - Zainteresowani będą mieli możliwość zorganizowania we wnętrzach amfiteatru targów lub pikników, przemówień i wywiadów, wieczorów artystycznych czy spotkań firmowych. Do dyspozycji organizatorów i gości pozostaje scena o powierzchni 40 mkw., okno sceniczne o wymiarach 11,5 x 4 m oraz 140 miejsc siedzących. Są też miejsca dla osób niepełnosprawnych. Oferujemy dostęp do Wi-Fi oraz oświetlenie strefowe.

Inwestor opracowuje długoterminowy kalendarz wydarzeń. Już teraz we wnętrzach amfiteatru można zobaczyć wystawę plakatów Nawalla.

W obiekcie odbyły się też pierwsze zajęcia jogi dla użytkowników powierzchni Brain Embassy, warsztaty malarskie Wine and Paint, oraz "popcorn and lemonade day", który oprócz „brainerów" przyciągnął mieszkańców i pracowników okolicznych biurowców. – W amfiteatrze odbyło się też Forum Asset, Property & Facility Management zrzeszające ekspertów z całego rynku nieruchomości komercyjnych – podaje inwestor.

- Cały zespół Adgar Poland i Brain Embassy włożył mnóstwo pracy i serca w powstanie amfiteatru. Chcemy, aby stał się spokojnym, zielonym przystankiem do spotkań, a w przyszłości również oazą dla spragnionych artystycznych wrażeń – mówi cytowana w komunikacie Monika Kaczmarczyk, dyrektor zarządzająca Brain Embassy. - Naszym zamiarem było stworzenie miejsca o charakterze coworkingu Brain Embassy, dostępnego dla wszystkich, urozmaicenie pejzażu Służewca i pokazanie, że biznesowa dzielnica Warszawy jest doskonałym miejscem nie tylko do pracy, ale i do relaksu. Mamy również nadzieję, że sami mieszkańcy zaangażują się we współtworzenie programu wydarzeń tego obiektu, tym samym odkrywając potencjał do organizacji różnych wydarzeń. Już w pierwszych dniach po demontażu ogrodzenia okalającego budowę amfiteatru otrzymaliśmy mnóstwo ciepłych słów pod jego adresem. Oby stał się ulubionym miejscem spotkań mieszkańców i gości biznesowej dzielnicy Warszawy.

- Ostateczna forma budowli to połączenie archetypicznego kształtu amfiteatru i niezwykle potrzebnych w tej części miasta wysp zieleni. Obiekt jest wpisany w okrąg, a nad audytorium góruje charakterystyczny, monumentalny betonowy ring okalający swoim obwodem z jednej strony szklany dach, a od strony ulicy zielone trawiaste wzgórze - opowiada Jerzy Woźniak, architekt i partner w biurze mode:lina.

- Zakończyliśmy już montowanie elementów małej architektury. Dodatkową atrakcją jest zielone otoczenie amfiteatru wyposażone w ławki, leżanki, huśtawki oraz trampoliny przeznaczone do użytku zarówno starszych jak i młodszych użytkowników. Obiekt otrzymał zgodę na użytkowanie, więc na jego terenie odbywają się już różnego rodzaju spotkania i wydarzenia społeczne. Scena, zgodnie z ostatnimi wytycznymi inwestora została wyposażona w najnowsze okablowanie AV umożliwiające sterowanie urządzeniami zarówno z poziomu BMS, jak i stanowiska reżyserskiego. To była bardzo ciekawa, ale też wymagająca realizacja. Cieszymy się, że stała się częścią portfolio DM Building – dodaje Mateusz Zwierzyński, kierownik budowy w DM Building.

Inwestor ogłosił też powstanie Hubu Mobilności, który ma ułatwić dojazd do pracy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA