fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Pierwszy Vendo Park w Małopolsce

materiały prasowe
Park handlowy przy ul. Legionów w Oświęcimiu wybuduje Trei Real Estate Poland. Obiekt zaoferuje ok. 5,3 tys. mkw. powierzchni najmu.

Na kupionej właśnie działce o powierzchni zabudowy niemal 15 tys. mkw. powstanie park handlowy z parkingiem. Zakończenie inwestycji deweloper zapowiada na drugi kwartał 2021 roku. Pierwszym najemcą Vendo Parku w Oświęcimiu jest dyskont Netto.

- Przewidywana powierzchnia najmu Vendo Parku przy ul. Legionów to ok. 5,3 tys. mkw. Przestrzeń będzie zagospodarowana przez co najmniej siedmiu najemców z różnych branż – podaje TREI w komunikacie. – Powstanie też parking na 116 miejsc postojowych. Deweloper wraz z architektami ze studia Plus 8 przygotowują projekt budowlany.

- Polacy coraz częściej wybierają małe obiekty handlowe, w których odpowiednio dobrane sklepy zaspokajają wiele potrzeb zakupowych w jednym miejscu – mówi cytowany w komunikacie Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland. - Rosnąca rola parków handlowych sprawia, że rozwój naszej sieci jest odpowiedzią na realne trendy rynku i naturalnym kierunkiem umacniania marki Vendo Park. Wciąż rozważamy nowe lokalizacje, stąd decyzja o zakupie działki w województwie małopolskim. Trwa proces komercjalizacji i rozmowy z markami zainteresowanymi wejściem na rynek oświęcimski. Jednocześnie przygotowujemy się do złożenia we wrześniu wniosku o pozwolenie na budowę, aby następnie wybrać generalnego wykonawcę inwestycji.

Strategia rozwoju sieci Vendo Park w Polsce zakłada oddawanie do użytku sześciu - siedmiu obiektów handlowych rocznie. W tym roku otwarto już parki w Jaworze i Płocku, a plany Trei zakładają zakończenie inwestycji w Solcu Kujawskim, Częstochowie, Zielonce, Łukowie i Władysławowie. Deweloper powiększa bank ziemi gruntów pod kolejne obiekty. W tym roku kupił działki w Szczecinie i Skarżysku-Kamiennej.

Międzynarodowa grupa Trei Real Estate, z siedzibą w Niemczech rozwija sieć Vendo Parków w Polsce, Czechach i na Słowacji. Łącznie powstało już 27 obiektów, z czego 17 zlokalizowanych jest w naszym kraju. Trei Real Estate Poland zarządza łącznie 124 obiektami handlowymi w Polsce.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA