fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

15-kondygnacyjny biurowiec P180 tuż przy metrze

materiały
Budowę biurowca u zbiegu ul. Puławskiej i Domaniewskiej w Warszawie rozpoczyna Skanska. P180 dostarczy ok. 32 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Biurowiec P180 stanie tuż przy stacji metra Wilanowska. Za projekt budynku odpowiada pracownia PRC Architekci. Biurowiec, jak wszystkie powstające obiekty firmy Skanska, będzie się ubiegał o certyfikaty WELL, LEED i Obiekt bez Barier.

Biura mają być gotowe w trzecim kwartale 2022 roku.

– W obrębie inwestycji zastosujemy zielony beton. Jest to innowacyjny materiał, który neutralizuje szkodliwe związki azotu pochodzące ze spalin samochodowych, walcząc w ten sposób z miejskim smogiem – tłumaczą przedstawiciele dewelopera.

W budynku zostanie zainstalowany autorski system Connected by Skanska. Użytkownicy biurowca będą się mogli poruszać po budynku za pomocą smartfonów i zapraszać gości za pomocą wirtualnej recepcji.

- Autorzy projektu położyli nacisk na udogodnienia dla rowerzystów. W budynku powstanie rowerownia i szatnia z prysznicami. Będą mogli z nich korzystać wszyscy pracownicy biura, którzy dojeżdżają do pracy rowerem lub np. uprawiają jogging. Biurowiec zapewni dodatkowo miejsca postojowe dla skuterów i hulajnóg – mówią przedstawiciele dewelopera.

– P180 to nasz najnowszy warszawski projekt, dzięki któremu mamy okazję zaoferować innowacyjne powierzchnie biurowe również w południowej części miasta. Chcemy maksymalnie wykorzystać potencjał lokalizacji naszego nowego biurowca, dostosowując go do infrastruktury komunikacyjnej w najbliższej okolicy – mówi cytowany w komunikacie Mariusz Krzak, wiceprezes wykonawczy w spółce biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej.

P180:

• Całkowita powierzchnia najmu: ok. 32 tys. mkw.

• Powierzchnia typowego piętra biurowego: ok. 2,1 tys. mkw.

• 15 kondygnacji • 190 miejsc parkingowych podziemnych

• Certyfikacja: WELL, LEED, Obiekt bez Barier

• Generalny wykonawca budynku: Skanska

• Autor projektu architektonicznego: PRC Architekci

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA