fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Face2Face Business Campus po raz drugi z wiechą i piątką bezpieczeństwa

materiały prasowe
Na wysokości 55 metrów nad ul. Chorzowską w Katowicach zawisła symboliczna wiecha. Deweloper kończy prace przy konstrukcji drugiego etapu biurowej inwestycji.

Budynek osiągnął docelową wysokość. Budowa zakończy się w czwartym kwartale 2020 roku. Deweloperem biurowców Face2Face Business Campus jest Echo Investment. Budowa rozpoczęła się w maju 2018 roku. W styczniu tego roku deweloper oddał do użytku pierwszy, siedmiokondygnacyjny biurowiec o powierzchni niemal 21 tys. mkw. Przy ulicy Żelaznej 4 pracują już m.in. DAZN i Perform Content. Dla klientów dostępna jest także placówka medyczna.

– Zaledwie kilka miesięcy po oddaniu pierwszego etapu Face2Face, świętujemy kolejny ważny moment – mówi cytowany w komunikacie Paweł Szarpak, menedżer z działu biur w Echo Investment. - Na szczycie drugiego biurowca zawisła symboliczna wiecha, co oznacza, że zakończyliśmy prace przy jego konstrukcji. Wykonujemy prace elewacyjne. Zamontowaliśmy już 65 proc. elewacji budynku. Wewnątrz kładziemy instalacje i skupiamy się na wykończeniu. Zgodnie z harmonogramem jeszcze w tym roku dostarczymy na katowicki rynek biurowy ponad 26 tys. mkw. biur. Pozwolenie na użytkowanie powinniśmy dostać w listopadzie.

Drugi etap Face2Face Business Campus ma 15 kondygnacji, które wznoszą się na wysokość 55 metrów. Za projekt architektoniczny odpowiada Grupa 5 Architekci. Budynek już na etapie projektowania uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

- Wyróżnikiem kompleksu jest zielone wielofunkcyjne patio pomiędzy budynkami. We współpracy z katowickim biurem projektowym Małeccy zaaranżowano tu specjalne strefy. Boisko do gry w koszykówkę, strefa chillout z leżakami i ławkami, łąki kwietne – takie rozwiązania sprawiają, że Face2Face będzie przyjaznym miejscem do pracy, sprzyjającym rozwojowi i generowaniu pomysłów – opisuje deweloper w komunikacie.

– Wkrótce drugi etap Face2Face otworzy drzwi przed najemcami. Wynajęliśmy już ponad 80 proc. powierzchni budynku. Zagrożenie epidemiologiczne, skłania nas, współtwórców przestrzeni społecznych, do myślenia o zupełnie nowych wymiarach jej funkcjonowania – mówi Joanna Nicińska ze spółki Echo Investment. - Zależy nam, aby pracownicy najemców mogli się czuć w naszych obiektach dobrze i bezpiecznie. Po zakończeniu budowy zostanie wprowadzony program „Piątka dla bezpieczeństwa", który obejmuje szereg zasad i procedur dotyczących standardów higieny i bezpieczeństwa.

„Piątka dla bezpieczeństwa" to zbiór zasad i działań skupionych wokół dezynfekcji, ochrony, zachowania dystansu, informacji i komunikacji (w tym rekomendacje dotyczące standardów utrzymania higieny i bezpieczeństwa). - Są tam m.in. takie zalecenia, jak dezynfekcja powierzchni wspólnych co 30 minut, rękawiczki i maseczki dostępne w recepcji, zasady „clean in & clean out" dla wszystkich pracowników budynku i obsługi, rekomendacja ruchu jednostronnego (wchodzący jedzie windą, wychodzący idzie schodami, transparentna informacja o dezynfekcji i sprzątaniu w częściach wspólnych – raporty w widocznym miejscu. Taki przewodnik z najważniejszymi obowiązującymi zasadami otrzymuje każdy zarządca biurowców Echo Investment.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA