fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Accolade wchodzi do Gorzowa Wielkopolskiego

materiały prasowe
Międzynarodowy inwestor na rynku nieruchomości komercyjnych wybuduje w Gorzowie park przemysłowy. Wartość inwestycji: 47 mln euro.

- To kolejna inwestycja Accolade wzdłuż zachodniej granicy Polski. Umowy najmu podpisały już firmy Logoplaste i Omnipack. W przyszłym miesiącu zakończy się pierwszy etap budowy, a obiekt uzyska certyfikat BREEAM gwarantujący wysokie standardy zgodne z filozofią zrównoważonego budownictwa – podaje inwestor w komunikacie. - Powiększenie wartego ponad miliard euro portfolio Accolade o gorzowski park jest odzwierciedleniem strategii spółki, która zakłada inwestycje w sieć parków przemysłowych w kluczowych miejscach na mapie Europy, z dostępem do wysokiej jakości infrastruktury, w pobliżu najważniejszych ośrodków biznesowych.

Ponad połowa polskiego portfela to tzw. inwestycje typu brownfield, zrealizowane na terenie byłych obiektów przemysłowych. - Najnowszy nabytek dołączy do sieci 27 parków przemysłowych w Czechach, Polsce, Niemczech i na Słowacji i będzie czwartą, obok Szczecina, Zielonej Góry i Legnicy, lokalizacją inwestora wzdłuż zachodniej granicy Polski – podają przedstawiciele Accolade.

- Dzięki możliwości elastycznego kształtowania wynajmowanych modułów jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom klientów z różnych branż. Dostępna powierzchnia w nowym parku może zostać łatwo dostosowana zarówno pod kątem specyfikacji technicznej, jak i powierzchni poszczególnych pomieszczeń produkcyjnych, magazynowych i socjalno-biurowych – mówi cytowany w komunikacie Michał Białas, szef oddziału Accolade w Polsce. - To zaleta powierzchni przemysłowej typu multi-let i właśnie w ten sposób chcemy się przyczynić do powstawania nowoczesnej infrastruktury biznesowej w Europie.

Park logistyczno-przemysłowy w Gorzowie, którego deweloperem jest firma Panattoni, ma liczyć ponad 70 tys. mkw. Obiekt powstanie w czterech etapach. W budowie jest niemal 19 tys. mkw. Zakończenie pierwszego etapu budowy dobiega końca.

Najemcami są już firmy Logoplaste i Omnipack. Pierwsze przedsiębiorstwo pochodzi z Portugalii, zajmuje się projektowaniem i produkcją opakowań z tworzywa sztucznego. Logoplaste posiada 63 fabryki w 16 krajach. Omnipack to firma logistyczna specjalizująca się w kompleksowej obsłudze e-sklepów.

- Gorzów to dogodnie położone miasto z punktu widzenia branży logistycznej i biznesu magazynowo-produkcyjnego. O ile jego możliwości obsługi nowoczesnego rynku przemysłowego potwierdzają duże inwestycje takich firm jak VW, TPV czy Faurecia, o tyle do tej pory nie istniały tam żadne duże parki multi-let klasy A – zauważa Michał Białas. - Bliskość granicy polsko-niemieckiej, lokalizacja przy drodze ekspresowej S3 i spory potencjał pracowniczy przemawiał od samego początku za tą inwestycją. Rozbudowana infrastruktura miejska i przyjazne warunki życia przyciągają wykwalifikowaną kadrę pracowniczą i przedsiębiorców. Jesteśmy przekonani, że wkrótce pozyskamy kolejnych najemców i zainwestujemy w realizację następnych etapów inwestycji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA